Dobrý den,

V Česku  je několik internetových stránek, které slouží k zadávání poptávky a rozesílání kontaktů zadavatele registrovaným firmám.

Jaké máte zkušenosti s poptávkovým (poptávkový) servery a službami, které slibují získání zakázky?

Vyplatilo se Vám investovat do těchto služeb a vrátili se Vám peníze v podobě získání slušné zakázky, nebo ne?

Slyšel jsem několik názorů, negativních i pozitivních, více měli pocit, že poptávkové služby slouží převážně na průzkum cen konkurence, případně zadavatelé jdou jen po nejnižších nabídkách nehledě na kvalitu.

Předem děkuji za každou odpověď

Zobrazení: 4059

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Pro firmu která hledá práci bych asi nedoporučoval...vždy se najde někdo, kdo je zrovna v ouzkých a cena tomu odpovídá, proč platit někomu za to, že musím soupeřit s desítkami "hladových vlků". Co se týče poptávek bych doporučoval. Pokud zde budou firmy ochotné platit za registraci a soutěžit o zakázku, tak je tu místo pro poptávajícího. Je zde vidět několik přístupů soutěžících firem. Třeba můj oblíbený typ "napal to" :) firma která napálí rozpočet a spoléhá na typ zákazníka "čím více zaplatím, tím je firma spolehlivější"....a různé jiné psychologické hry :), takže možná je tu i místo pro "hledače práce"

Také jsem měl několik nabídek jak budu mít práce že nebudu vědět kde dřív skočit. ZAjímavé vždy bylo že chodili poptávky z oboru řekněme aktivně 3 týdny za sebou a pak se někdo ozval zda nechceme placenou verzi. Nicméně když jsem na dotyčné stránky šel tak jsem tam nikdy nic nenašel. Když jsem dotyčným navrhl že ať nám dají 3 měsíce bezplatně a uvidíme, nechtěli na to slyšet. A druhá věc - nepodbízíme se cenou. Máme vysoce kvalitní produkty a "zákazníci" nezlobte se ale doopravdy s 3% marží dělat nemohu a nemůže takhle dělat ani ten c má 1 milion obrat měsíčně.. Pokud budu takhle dělat tak si k jinému nepůjdu koupit rohlík nebo sedačku nebo si nepůjdu koupit ponožky. A víme jak to chodí podleze se cena a je to vesměs na úkor kvality.

Dostal jsem také několik nabídek, ale mohu potvrdit, že i při ceně na hranici nákladů (profese+ minimální taxa pro mne) většinou nepřišla reakce. U projektových prací projektantům chybí podpora profesních organizací a také hrdost a sebevědomí nás všech.Co takhle napodobit lékaře?

Mohu sice pracovat pod cenou, ale pokud nebudu mít dostatek času, výsledek tomu bude odpovídat. 

Problém bych tedy shrnul:

1. neprojektovat pod cenou, ve vlastním zájmu, lékaři s tím také ve své profesi uspěli

2. přesvědčit zadavatele a hlavně velké investory, že kvalitní a podrobný projekt šetří peníze(jednodušší kontrola při realizaci atd.)

3.směrovat profesní komory, aby opakovaně veřejnosti vysvětlovaly proč kvalitní a dražší projekt a co jim přinese!

Tak tahle diskuze je velmi zajímavá, čekal jsem podobné reakce, protože i já mám totožné zkušenosti. Nevím, možná je u mě problém ten, že v poptávkách nenabízím dumpingové ceny (ceny na hranici prodělku). Myslím si, že podnikáte proto, abyste vydělali, ale samozřejmě musíte odvést kvalitní práci. 

Dobrý den,

 

Velice rád bych reagoval na toto téma a zároveň chci požádat o jakékoliv komentáře, postřehy, případně podněty na vylepšení našich služeb. Zejména chceme požádat firmy, které nás již znají a spolupracují, ale taktéž uvítáme postřehy od jakéhokoliv účastníka tohoto fóra.

 

Jsme společnost, která se zabývá aktivním vyhledáváním stavebních příležitostí ( ,,poptávek“ toto slovo neradi uvádíme) pro malé i střední firmy, řemeslné party či jednotlivce.

Pro nás je to především práce s informacemi. Investory, které vyhledáváme a oslovujeme nejsou z ,,poptávkových serverů“ skrze anonymní formuláře. Komunikujeme převážně telefonicky a osobně. Pro investora vybíráme takovou firmu, která nejvíce vyhovuje jeho požadavkům. Jsme schopný deklarovat, že investor nebude poptávat dalších x firem ve stejné profesi a tedy, že investovaný  čas a peníze do případné nabídky není ztracený.

Takovéto nabídky nezasíláme emailem, ale konzultujeme s firmou telefonicky a předáváme veškeré získané informace. S investorem Vám jmenovitě domluvíme schůzku a pokud je i toto málo, tak poradíme, jak vést jednání, jak představit firmu, jak nabídnout své služby, případně můžeme nabídnout komplexní služby ,,externí obchodní oddělení“ Následně už můžete jen stavět, lézt po střechách, tahat kabely, svařovat trubky, lít betony,…

Pokud se toto někomu zdá jako pohádka musím Vás zklamat !!! Žijeme v realitě a proto si jako každý jiný poctivý řemeslník vážíme své práce, kterou stejně tak chceme zaplatit.  

www.trhstaveb.cz

Za posledních deset let se podobně jako i v jiných zemích rozrostlo nekonečné množství poptávkových serverů. V české republice cca 300, z čehož prosperuje pouze asi 10 - přežili samozřejmě jen ti největší - samozřejmě ti, kteří nalili (mohli nalít)do marketingu nejvíc finančních prostředků. Bohužel se ve všech případech jedná pouze o získání kontaktu na poptávajícího. Firmy a řemeslníci musí podlézat s cenou, aby měli šanci zakázku získat (to je také jeden z faktorů, proč se dnes pracuje za nižší ceny, než před deseti lety)

Osobně jsem si zaplatil a vyzkoušel všechny poptávkové portály a musím bohužel také konstatovat to, co většina přede mnou. "kvalitní firma, nebo řemeslník nemá šanci získat na poptávkovém serveru zakázku za adekvátní cenu" - vždy vyhraje nějaký jouda, který podhodnotí nabídku (ono to podle toho taky většinou dopadne :) )

Z tohoto Důvodu jsem si řekl, že nebudu dále vytvářet donekonečna cenové nabídky a doprošovat se adekvátní ceny a vytvořil jsem portál www.cenikyremesel.cz

Po třech letech každodenní tvrdé dřiny a spoustě investovaných peněz se služba konečně rozjela a přináší velké pohodlí našim klientům i řemeslníkům.

Vyzkoušejte i vy,

Hledáte prověřené řemeslníky? http://www.cenikyremesel.cz/informace-pro-klienty

Hledáte připravené zakázky? http://www.cenikyremesel.cz/informace-pro-remeslniky

Těším se na případnou spolupráci.

S pozdravem, Lukáš Dostál  

Fórum

Podle čeho vybíráte stavební firmu?

Zahájeno uživatelem Lukostav v Stavební práce, stavební materiál a firmy. Poslední odpověď uživatele Martin Kalos 23.3.. 13 Odpovědi

Zajímalo by mě, jaké faktory hrají roli při výběru stavební firmy.  Zkuste mi odpovědět na tyto otázky a případně nějaké doplnit, pokud jsem na něco zapomnělPoužili byste firmu, kterou si najdete ve…Pokračovat

Likvidace starého nábytku

Zahájeno uživatelem Daniel Filinger v Stavební práce, stavební materiál a firmy 2.2. 0 Odpovědi

Dobrý den,chtěl bych se podělit o vlastní zkušenost s vyklízením bytu v Českých Budějovicích ohledně vyklízení starého nábytku v malém bytě. Naše maminka je už dost stará a tak byt ve kterém bydlí…Pokračovat

Popisky: nábytku, starého, Odvoz

Vyklízení bytu v Praze

Zahájeno uživatelem Daniel Filinger v Pozemek, projekt, stavba na klíč 2.2. 0 Odpovědi

Dobrý den,s manželkou jsme rekonstruovali dům, který byl opravdu v dezolátním stavu. Bylo potřeba vyklidit celý dům od harampádí a odpadu. Většina prostorů byla plná skříní, spotřebičů a starého…Pokračovat

Popisky: likvidace, odpadu, odvoz, rekonstrukce, Vyklízení

BOZP

Zahájeno uživatelem Michal Kočí v Pozemek, projekt, stavba na klíč 5. 23, 2022 0 Odpovědi

Zajímalo by mi zda máme jako SVJ ještě nějakou další zákonnou povinnost zajištění bezpečnosti pohybu osob na střeše, když všechny přístupy na plochou střechu našeho panelového domu máme uzamčené a…Pokračovat

Svetlotechnikasvetelnotechnické posudky a štúdie na rodinné domy a pozemné stavby

Energetické projektové hodnotenie stavieb a teplotechnické posúdenia.

Snímky

© 2023   Vytvořila Stavebnikomunita.cz | Kontakt: stavebnikomunita.cz@gmail.com |   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby