Dobrý den,

V Česku  je několik internetových stránek, které slouží k zadávání poptávky a rozesílání kontaktů zadavatele registrovaným firmám.

Jaké máte zkušenosti s poptávkovým (poptávkový) servery a službami, které slibují získání zakázky?

Vyplatilo se Vám investovat do těchto služeb a vrátili se Vám peníze v podobě získání slušné zakázky, nebo ne?

Slyšel jsem několik názorů, negativních i pozitivních, více měli pocit, že poptávkové služby slouží převážně na průzkum cen konkurence, případně zadavatelé jdou jen po nejnižších nabídkách nehledě na kvalitu.

Předem děkuji za každou odpověď

Zobrazení: 4179

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Pro firmu která hledá práci bych asi nedoporučoval...vždy se najde někdo, kdo je zrovna v ouzkých a cena tomu odpovídá, proč platit někomu za to, že musím soupeřit s desítkami "hladových vlků". Co se týče poptávek bych doporučoval. Pokud zde budou firmy ochotné platit za registraci a soutěžit o zakázku, tak je tu místo pro poptávajícího. Je zde vidět několik přístupů soutěžících firem. Třeba můj oblíbený typ "napal to" :) firma která napálí rozpočet a spoléhá na typ zákazníka "čím více zaplatím, tím je firma spolehlivější"....a různé jiné psychologické hry :), takže možná je tu i místo pro "hledače práce"

Také jsem měl několik nabídek jak budu mít práce že nebudu vědět kde dřív skočit. ZAjímavé vždy bylo že chodili poptávky z oboru řekněme aktivně 3 týdny za sebou a pak se někdo ozval zda nechceme placenou verzi. Nicméně když jsem na dotyčné stránky šel tak jsem tam nikdy nic nenašel. Když jsem dotyčným navrhl že ať nám dají 3 měsíce bezplatně a uvidíme, nechtěli na to slyšet. A druhá věc - nepodbízíme se cenou. Máme vysoce kvalitní produkty a "zákazníci" nezlobte se ale doopravdy s 3% marží dělat nemohu a nemůže takhle dělat ani ten c má 1 milion obrat měsíčně.. Pokud budu takhle dělat tak si k jinému nepůjdu koupit rohlík nebo sedačku nebo si nepůjdu koupit ponožky. A víme jak to chodí podleze se cena a je to vesměs na úkor kvality.

Dostal jsem také několik nabídek, ale mohu potvrdit, že i při ceně na hranici nákladů (profese+ minimální taxa pro mne) většinou nepřišla reakce. U projektových prací projektantům chybí podpora profesních organizací a také hrdost a sebevědomí nás všech.Co takhle napodobit lékaře?

Mohu sice pracovat pod cenou, ale pokud nebudu mít dostatek času, výsledek tomu bude odpovídat. 

Problém bych tedy shrnul:

1. neprojektovat pod cenou, ve vlastním zájmu, lékaři s tím také ve své profesi uspěli

2. přesvědčit zadavatele a hlavně velké investory, že kvalitní a podrobný projekt šetří peníze(jednodušší kontrola při realizaci atd.)

3.směrovat profesní komory, aby opakovaně veřejnosti vysvětlovaly proč kvalitní a dražší projekt a co jim přinese!

Tak tahle diskuze je velmi zajímavá, čekal jsem podobné reakce, protože i já mám totožné zkušenosti. Nevím, možná je u mě problém ten, že v poptávkách nenabízím dumpingové ceny (ceny na hranici prodělku). Myslím si, že podnikáte proto, abyste vydělali, ale samozřejmě musíte odvést kvalitní práci. 

Dobrý den,

 

Velice rád bych reagoval na toto téma a zároveň chci požádat o jakékoliv komentáře, postřehy, případně podněty na vylepšení našich služeb. Zejména chceme požádat firmy, které nás již znají a spolupracují, ale taktéž uvítáme postřehy od jakéhokoliv účastníka tohoto fóra.

 

Jsme společnost, která se zabývá aktivním vyhledáváním stavebních příležitostí ( ,,poptávek“ toto slovo neradi uvádíme) pro malé i střední firmy, řemeslné party či jednotlivce.

Pro nás je to především práce s informacemi. Investory, které vyhledáváme a oslovujeme nejsou z ,,poptávkových serverů“ skrze anonymní formuláře. Komunikujeme převážně telefonicky a osobně. Pro investora vybíráme takovou firmu, která nejvíce vyhovuje jeho požadavkům. Jsme schopný deklarovat, že investor nebude poptávat dalších x firem ve stejné profesi a tedy, že investovaný  čas a peníze do případné nabídky není ztracený.

Takovéto nabídky nezasíláme emailem, ale konzultujeme s firmou telefonicky a předáváme veškeré získané informace. S investorem Vám jmenovitě domluvíme schůzku a pokud je i toto málo, tak poradíme, jak vést jednání, jak představit firmu, jak nabídnout své služby, případně můžeme nabídnout komplexní služby ,,externí obchodní oddělení“ Následně už můžete jen stavět, lézt po střechách, tahat kabely, svařovat trubky, lít betony,…

Pokud se toto někomu zdá jako pohádka musím Vás zklamat !!! Žijeme v realitě a proto si jako každý jiný poctivý řemeslník vážíme své práce, kterou stejně tak chceme zaplatit.  

www.trhstaveb.cz

Za posledních deset let se podobně jako i v jiných zemích rozrostlo nekonečné množství poptávkových serverů. V české republice cca 300, z čehož prosperuje pouze asi 10 - přežili samozřejmě jen ti největší - samozřejmě ti, kteří nalili (mohli nalít)do marketingu nejvíc finančních prostředků. Bohužel se ve všech případech jedná pouze o získání kontaktu na poptávajícího. Firmy a řemeslníci musí podlézat s cenou, aby měli šanci zakázku získat (to je také jeden z faktorů, proč se dnes pracuje za nižší ceny, než před deseti lety)

Osobně jsem si zaplatil a vyzkoušel všechny poptávkové portály a musím bohužel také konstatovat to, co většina přede mnou. "kvalitní firma, nebo řemeslník nemá šanci získat na poptávkovém serveru zakázku za adekvátní cenu" - vždy vyhraje nějaký jouda, který podhodnotí nabídku (ono to podle toho taky většinou dopadne :) )

Z tohoto Důvodu jsem si řekl, že nebudu dále vytvářet donekonečna cenové nabídky a doprošovat se adekvátní ceny a vytvořil jsem portál www.cenikyremesel.cz

Po třech letech každodenní tvrdé dřiny a spoustě investovaných peněz se služba konečně rozjela a přináší velké pohodlí našim klientům i řemeslníkům.

Vyzkoušejte i vy,

Hledáte prověřené řemeslníky? http://www.cenikyremesel.cz/informace-pro-klienty

Hledáte připravené zakázky? http://www.cenikyremesel.cz/informace-pro-remeslniky

Těším se na případnou spolupráci.

S pozdravem, Lukáš Dostál  

Fórum

Podlahové palubky, jaké máte Vy?

Zahájeno uživatelem Anička PLná v Pozemek, projekt, stavba na klíč 24.5. 0 Odpovědi

Dobrý den, stojím před rozhodnutím jaké palubky na podlahu dát, Nechci vinyl nebo něco takového imitující dřevo. Našla jsem souhrn podlahových palubek včetně informací…Pokračovat

Od koho poptat dřevěnou terasu od A-Z ?

Zahájeno uživatelem Ondřej Koba v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Anička PLná 21.1.. 1 Odpovědět

Dobrý den, na léto bychom chtěli si nechat udělat kolem domu dřevěnou terasu. Ještě nevíme z jaké dřeviny ale to nám doufám poradí firma. Od koho jste si nechali dělat terasu vy? Spokojenosti? Děkuji.Pokračovat

Z jakého dřeva postavit saunu?

Zahájeno uživatelem Daniel Maxa v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Daniel Maxa 12. 22, 2023. 2 Odpovědi

Ahoj, stojím před rozhodnutí stavby a zajímaly by mě vaše názory na použití různého dřeva. Děkuji za postřehy.Pokračovat

Jaké kamna do venkovní sauny?

Zahájeno uživatelem Ondřej Koba v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Daniel Maxa 11. 27, 2023. 1 Odpovědět

Ahoj, doporučte mi pokud máte někdo zkušenost se stavbou venkovní sauny. Váhám mezi elektrickými a těmi na dřevo. Mam se řídit jen cenou?Pokračovat

Popisky: sauna

Svetlotechnikasvetelnotechnické posudky a štúdie na rodinné domy a pozemné stavby

Energetické projektové hodnotenie stavieb a teplotechnické posúdenia.

Snímky

© 2024   Vytvořila Stavebnikomunita.cz | Kontakt: stavebnikomunita.cz@gmail.com |   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby