Začnu z ostra na tuto stránku jsem se přihlásil protože chceme si s manželkou postavit RD. Problémem jsou samozřejmě finance, konkrétně chtěl bych je omezit na 1,5 mil. ČK, abych to zatáhl do extrému tak je to včetně vybavení. Chci se zeptat na váš názor, svůj dům postavit pokud se dá svépomocí.

Moje představy:

Materiál - v maximální možné míře přírodní čili dřevo (u nás je ho požehnaně), kámen, sláma.

Rozměry, Poloha - ideál by byl 100m2, chci využít i podkroví. Situován být na vesnici (mj. i kvůli cen pozemků), někde na svahu, kostka domy na čtvercovém vodorovném pozemku nejsou podle mého vkusu.

Vzhled - kombinace starého i nového, bydlím na vesnici takže tradiční lidové věci su mému srdci blízké, ale ve stáji bydlet zase nechci. Z bungalovu, kockatých místností a všeho všedního mám migrénu, dům musí být určitě originální.

Životnost - jak to říct, ať mě přežije

Na konec ještě, chci aby byl můj dům nízkoenergetický resp. pasivní.

Zobrazení: 3730

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

DOBRÝ DEN, VAŠE PŘÁNÍ NENÍ NEOBVYKLÉ, ALE POKUD SKUTEČNĚ NEPOUŽIJETE MATERIÁL Z VLASTNÍCH ZDROJŮ A NEZAPOJÍTE DO PRÁCE SEBE , RODINU A PŘÁTELE, PAK SE S CENOU (I DIKY VYSOKÉMU DPH) K VAŠEMU CÍLU TĚŽKO DOSTANETE.

ZAJÍMAVÝM PŘÍKLADEM STAVBY JEŽ TO BOHUŽEL DOKLÁDÁ JE KRÁSNÝ "KULATÝ DUM" V RAPOTICÍCH, POSTAVENÝ Z HLÍNY, SLÁMY, DŘEVA, ČÁSTEČNĚ SVÉPOMOCÍ - VÝSLEDNÝ OBJEKT VELICE DOBRÝCH PARAMETRŮ STÁL PŘI PLOŠE CCA 120m2 PŘES 3 MIL. KČ - VŠE JE KRÁSNĚ ZADOKUMENTOVÁNO NA STRÁNKÁCH MAJITELŮ.

OHLEDNĚ ŽIVOTNOSTI NENÍ TŘEBA STAVĚT DUM NA STALETÍ, TI KDO V NĚM BUDOU BYDLET BUDOU MÍT JISTĚ JINÉ PŘEDSTAVY I NÁROKY A VŠE SE ZMĚNÍ NE Z DŮVODŮ CHÁTRÁNÍ A ROZPADU, ALE SPÍŠ S OHLEDEM NA MORÁLNÍ ZASTARÁNÍ....A NENÍ NIC HORŠÍHO NEŽ ODKÁZAT SVÝM POTOMKŮM NEZNIČITELNÝ BETONOVÝ DŮM....COŽ JISTĚ NENÍ VÁŠ PŘÍPAD KDYŽ PREFERUJETE DŘEVĚNOU STAVBU.

 

Dobrý den, souhlasím s příspěvkem pana architekta Šmelhause, dle mého odborného názoru je Vaše finanční představa v dnešní době prakticky nereálná. Dřevostavba navíc není nejlevnější variantou, pokud samozřejmě nevlastníte les určený k těžbě, popř. pilu, stavební pozemek a sponzory, kteří Vám věnují to, nač Vám ve finále už nezbydou finance ...

:D pakliže budete stavět v této době a opravdu "svépomocí" jste schopen za 1.5 mil postavit kvalitní nízkoenergetickou dřevostavbu do 100m2. Dokonce i když si to nejtěžší pro stavebníka svépomocí, tedy hrubou stavbu koupíte. Myslím že i zděný dům při dnešních "akčních cenách" zdiva a krytin. Pakliže ale chcete mít vybavený dům se vším všudy, tedy i s nábytkem, tak to opravdu zapomeňte.

Momentálně také stavím dům a mohu vám říct že s cenou se do něj určitě nevlezete minimálně s cenou pozemku a vybavením domu. Např jen vytápění, v mém případě krb, rozvody a topení, přesahují částku 100 000 Kč. 1 mil. to je tak na pozemek a hrubou stavbu a to jen když budete hodně šetřit a budete mít kliku na levný pozemek.

Nápad je to dobrý, ale proč to všichni řeší jen jako otázku materiálu a práce? Mě by třeba zajímala otázka nářadí, lešení, vybavení apod. Ceny těchto pomůcek se totiž výrazně liší. Mohu přispět malou trochou do mlýny... já si na stavbu téměř veškeré nářadí vypůjčil zde a myslím, že jsem tak ušetřil cca 80% oproti nákupu. Tak ať se Vám to povede :)

Fórum

Betonáž v zimě

Zahájeno uživatelem Michal v Pozemek, projekt, stavba na klíč 2. 17, 2020 0 Odpovědi

Zdravím všechnyRád bych se zeptal jestli někdo nemá zkušenosti s betonováním v zimě. Zajímalo by mě, jestli po ztvrdnutí betonu, který během toho prošel mrazem by bylo už na povrchu patrné nějaké…Pokračovat

Kotvící patky

Zahájeno uživatelem Michal v Pozemek, projekt, stavba na klíč 1. 28, 2020 0 Odpovědi

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli někdo nemá zkušenosti ohledně hloubky zapuštění kotvících patek do betonových pilotů. Zapustil jsem kotvící patky ve tvaru U s trnem 20 cm a sílou trnu 16mm do…Pokračovat

volné prac. místo

Zahájeno uživatelem Martin Papež v Stavební práce, stavební materiál a firmy 9. 6, 2019 0 Odpovědi

Rodinný kolektiv Papežů zabývající se přírodními dřevostavbami, slamáky a hliněnými omítkami, prosí o pozornost.S narůstající poptávkou po naší práci hledáme nového kolegu, který bude stejného…Pokračovat

Rekonstruovat, nebo stavět nově?

Zahájeno uživatelem Ondřej Klemš v Stavební práce, stavební materiál a firmy. Poslední odpověď uživatele Radek Jeleček 1. 19, 2019. 3 Odpovědi

Zdravím všechny v této komunitě. Rád bych vyzistil fundované názory, ne nějaké kecičky od piva z hospody, nebo rádoby odborné názory se všemi kalkulacemi, ale střízlivý dojem a radu lidí, kteří se s…Pokračovat

Snímky

Svetlotechnikasvetelnotechnické posudky a štúdie na rodinné domy a pozemné stavby

Energetické projektové hodnotenie stavieb a teplotechnické posúdenia.

© 2021   Vytvořila Stavebnikomunita.cz | Kontakt: stavebnikomunita.cz@gmail.com |   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby