Na TZB INFO jsem objevil perfektní článek který by si měl přečíst každý, kdo se chystá vyměňovat okna. I já jako projektant jsem nabral dost užitečné inspirace, protože jsem se při práci setkal už s dost slušnou fušeřinou montážních firem:  Jak vybrat a nakoupit plastová okna?


Jaké jsou vaše zkušenosti s výměnou oken?

Zobrazení: 787

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Mám pocit, že se situace zlepšuje. Jak na straně investorů tak na straně montážních firem. Montážní firmy si postupně uvědomili, že špatné reference je dříve či později odstaví z trhu a tak se snaží odvést pořádně i práci kterou není vidět po nanesení omítky, osazení obkladu a podobně.

Přikládám zajímavá videa na téma osazení okna svépomocí :

nač jsou dobré ty pásky co lepí na okna?

Parádní videa! Jen pozor, ve videích lepí pásky na vápenopískové tvárnice, které jsou vzduchotěsné. U běžného keramického zdiva je třeba nejdřív ostění zaomítat, pak nalepit a pak přeštukovat. Na přeštukování se dělají pásky, které mají z jedné strany místo lepidla síťku perlinku, aby se daly přeštukovat. 

Pásky zabrání vlhkosti dostat se do připojovací spáry. Polyuretanová pěna není vodotěsná ani vzduchotěsná, obzvlášť když se seřízne, saje vodu jako houba. Když nepoužijete pásku u dřevěných oken, tak za pár let shnijí zevnitř. Plast to vydrží, ale mezerou utíká teplo, vzduch a šíří se hluk.

U nezaizolovaných domů se používat nemusely, ale u nových staveb zaizolovaných se všechno teplo co chce utéct soustředí do nejslabšího místa - tepelného mostu, nebo kudy uniká vzduch a to je právě tahle spára.

Fórum

Od koho poptat dřevěnou terasu od A-Z ?

Zahájeno uživatelem Ondřej Koba v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Anička PLná 21.1.. 1 Odpovědět

Dobrý den, na léto bychom chtěli si nechat udělat kolem domu dřevěnou terasu. Ještě nevíme z jaké dřeviny ale to nám doufám poradí firma. Od koho jste si nechali dělat terasu vy? Spokojenosti? Děkuji.Pokračovat

Z jakého dřeva postavit saunu?

Zahájeno uživatelem Daniel Maxa v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Daniel Maxa 12. 22, 2023. 2 Odpovědi

Ahoj, stojím před rozhodnutí stavby a zajímaly by mě vaše názory na použití různého dřeva. Děkuji za postřehy.Pokračovat

Jaké kamna do venkovní sauny?

Zahájeno uživatelem Ondřej Koba v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Daniel Maxa 11. 27, 2023. 1 Odpovědět

Ahoj, doporučte mi pokud máte někdo zkušenost se stavbou venkovní sauny. Váhám mezi elektrickými a těmi na dřevo. Mam se řídit jen cenou?Pokračovat

Popisky: sauna

Podle čeho vybíráte stavební firmu?

Zahájeno uživatelem Lukostav v Stavební práce, stavební materiál a firmy. Poslední odpověď uživatele Martin Kalos 3. 23, 2023. 13 Odpovědi

Zajímalo by mě, jaké faktory hrají roli při výběru stavební firmy.  Zkuste mi odpovědět na tyto otázky a případně nějaké doplnit, pokud jsem na něco zapomnělPoužili byste firmu, kterou si najdete ve…Pokračovat

Svetlotechnikasvetelnotechnické posudky a štúdie na rodinné domy a pozemné stavby

Energetické projektové hodnotenie stavieb a teplotechnické posúdenia.

Snímky

© 2024   Vytvořila Stavebnikomunita.cz | Kontakt: stavebnikomunita.cz@gmail.com |   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby