V poslední době se zvyšují požadavky zákazníků při výběru pergoly na pozemek. Už nestačí, aby pergola plnila svou základní funkci, tj. chránila před povětrnostními vlivy. Zákazníci hledají produkt, který splňuje i další požadavky. Především z hlediska pohodlí, kvality a designu. Nejmodernějším typem zastřešení terasy je dnes tzv. bioklimatická pergola.

Výhody a vlastnosti bioklimatické pergoly

Bioklimatické pergoly jsou jedním z nejlepších stínicích systémů na současném trhu. Jejich největší výhodou je, že je můžete používat po celý rok a za každého počasí. Tato pergola vás ochrání nejen před sluncem a deštěm, ale také před větrem, horkem nebo sněhem. Její střešní část se skládá z lamel, které můžete libovolně otáčet. Pokud například chcete být chráněni před sluncem, ale zároveň potřebujete, aby v pergole proudil vzduch a snižoval teplotu, můžete lamely natočit tak, aby vás pergola chránila před slunečními paprsky. V případě deště lamely zcela zavřete. Chráníte tak nejen sebe, ale i svůj zahradní nábytek.

Pergoly můžete instalovat jako volně stojící, ukotvené k domu z jedné strany nebo ukotvené z obou stran, například k domu a plotu.

 

Kromě ochrany před povětrnostními vlivy jsou moderní bioklimatické pergoly výhodné také díky své pohodlné obsluze. Naklápění lamel ovládáte pomocí dálkového ovladače nebo chytrého telefonu či počítače/tabletu.

Nové typy bioklimatických pergol mají navíc utěsněné lamely, takže jejich otáčení je mnohem tišší. Elektroinstalace je provedena tak, aby byla co nejméně viditelná a nenarušovala vzhled pergoly.

Díky bezúdržbovosti a dlouhé životnosti si stále více lidí pořizuje hliníkové pergoly, které mají minimalistický a moderní vzhled. Kromě toho hliník nekoroduje a nepodléhá povětrnostním vlivům jako jiné materiály.

Obrázek: Bioklimatická pergola od Alaris. Zdroj: Sunsystem.cz

Jednomodulové a dvoumodulové pergoly

Jednomodulová konstrukce se skládá pouze z jedné kompletní části. Vzhledem k velikosti je pro většinu zákazníků dostačující a cenově dostupnější než dvoumodulová. Dvoumodulové pergoly se používají například pro terasy před restauracemi, kde je dostatečně velký prostor. Pokud máte před domem dostatek místa, můžete samozřejmě využít i tuto možnost.

Boční rolety pro bioklimatické pergoly

Pokud chcete chránit svůj venkovní nábytek před povětrnostními vlivy, aniž byste ho museli neustále stěhovat někam dovnitř, pořiďte si k pergole boční rolety.

Ochrání vás před větrem, bočním sluncem a deštěm. Jedny z nejmodernějších a nejkvalitnějších rolet jsou screenové rolety, které vás ochrání před povětrnostními vlivy a zároveň vám poskytnou soukromí. Stejně jako pergolu můžete rolety ovládat automaticky. Záleží na vás, zda si nainstalujete ruční nebo automatické ovládání.

Pokud chcete vidět své okolí i při spuštěných žaluziích, jsou na trhu také rolety, které jsou průsvitné nebo dokonce průhledné.

Obrázek: Boční screenové rolety vás ochrání nejen před sluncem. Zdroj: Alaris.cz

Hliníková pergola PLACEO 

Vysoce kvalitní bioklimatické pergoly PLACEO od naší společnosti Alaris odolávají nejen povětrnostním vlivům v letním období, ale i většímu zatížení sněhem. Pokud si pořídíte i boční lamely, nebudete muset na zimu stěhovat zahradní nábytek z pergoly, protože pergola ho ochrání.

Obrázek: Hliníková konstrukce skládací pergoly. Zdroj: Sunsystem.cz

Naše společnost Alaris nabízí svým zákazníkům jak jednomodulové, tak dvoumodulové pergoly, u nichž je ve sloupcích integrován žlab pro odvod vody.

Obrázek: Možnosti spojování pergol. Zdroj: Sunsytem.cz

Lamely se pohodlně ovládají dálkovým ovladačem a motor je skrytý, takže zbytečně nevyčnívá a nenarušuje design pergoly. Díky ovládání a motoru můžete lamely otáčet až do úhlu 140°.

Na lamely lze umístit těsnění, aby pergola zejména v zimě byla méně prodyšná. Všechny upevňovací prvky jsou instalovány tak, aby nebyly viditelné, a jsou vyrobeny z nerezové oceli.

Hliník je chráněn speciální práškovou barvou, která zaručuje co nejdelší životnost a bezúdržbový provoz celé pergoly. Můžete si vybrat z široké škály barev.

Příslušenství pergoly:

  • dřevodekory
  • práškové lakování
  • uhlíkový design
  • dešťový a větrný senzor
  • infračervené vytápění
  • LED osvětlení
  • zasklívání
  • boční rolety

Rolety Alaris

Ve společnosti Alaris se specializujeme nejen na výrobu pergol, ale také na výrobu rolet. Konkrétně se jedná o screenové rolety, které se skvěle hodí jako boční stínění pro bioklimatické pergoly.

Screenové rolety plní kromě ochrany před sluncem i mnoho dalších funkcí: chrání před silným větrem, hmyzem, deštěm a sněhem. Jejich používání je pohodlné, protože se ovládají dálkovým ovladačem a jejich obsluha je velmi snadná.

Obrázek: Screenové rolety na pergolu PLACEO. Zdroj: Sunsystem.cz

Screenové rolety od naší společnosti lze použít nejen venku na pergole, ale dobře poslouží i jako stínění oken na domě nebo jiných prosklených ploch různých velikostí.

Rolety jsou vyrobeny z vysoce kvalitní a odolné PVC tkaniny a můžete si vybrat z různých barevných kombinací, aby rolety dokonale ladily s okolím.

Zobrazení: 278

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem stavebnikomunita.cz!

Staňte se členem stavebnikomunita.cz.

Fórum

Od koho poptat dřevěnou terasu od A-Z ?

Zahájeno uživatelem Ondřej Koba v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Anička PLná 21.1.. 1 Odpovědět

Dobrý den, na léto bychom chtěli si nechat udělat kolem domu dřevěnou terasu. Ještě nevíme z jaké dřeviny ale to nám doufám poradí firma. Od koho jste si nechali dělat terasu vy? Spokojenosti? Děkuji.Pokračovat

Z jakého dřeva postavit saunu?

Zahájeno uživatelem Daniel Maxa v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Daniel Maxa 12. 22, 2023. 2 Odpovědi

Ahoj, stojím před rozhodnutí stavby a zajímaly by mě vaše názory na použití různého dřeva. Děkuji za postřehy.Pokračovat

Jaké kamna do venkovní sauny?

Zahájeno uživatelem Ondřej Koba v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Daniel Maxa 11. 27, 2023. 1 Odpovědět

Ahoj, doporučte mi pokud máte někdo zkušenost se stavbou venkovní sauny. Váhám mezi elektrickými a těmi na dřevo. Mam se řídit jen cenou?Pokračovat

Popisky: sauna

Podle čeho vybíráte stavební firmu?

Zahájeno uživatelem Lukostav v Stavební práce, stavební materiál a firmy. Poslední odpověď uživatele Martin Kalos 3. 23, 2023. 13 Odpovědi

Zajímalo by mě, jaké faktory hrají roli při výběru stavební firmy.  Zkuste mi odpovědět na tyto otázky a případně nějaké doplnit, pokud jsem na něco zapomnělPoužili byste firmu, kterou si najdete ve…Pokračovat

Svetlotechnikasvetelnotechnické posudky a štúdie na rodinné domy a pozemné stavby

Energetické projektové hodnotenie stavieb a teplotechnické posúdenia.

Snímky

© 2024   Vytvořila Stavebnikomunita.cz | Kontakt: stavebnikomunita.cz@gmail.com |   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby