Rekonstrukce domu v minimalistickém podání

To bylo plánů na začátku. Tohle zbourat, tohle bude jinak, tohle není to pravé. Pak jsme se do toho pustili, svépomocí. Ukázalo se, že jsme se přecenili. Všechno trvá dlouho, hodně dlouho, opravdu hodně dlouho. Vlastně ještě déle.

Měli jsme obyvatelný dům, hodně toho rozbourali a začali „opravovat“, abychom zjistili, že máme dům v rozbouraném stavu a taky, že vlastně všechny opravy ani nebyly nutné.

Co je a co není nutné?

Pochopitelně, nějaké čistě praktické věci a technické záležitosti byly a jsou nezbytné, například odvod dešťové vody od domu.

Na druhé straně nebylo nutné těžce dolovat dlažbu i s betonovou podlahou (většina kachliček nešla od betonu oddělit, na druhé straně se našly i takové, které byly navolno).

Nejprve jsme tedy odstranili ty volné kachličky, pak ty další kachličky i s několikacentimetrovou vrstvou betonu rozbily a vše odnosily… abychom podlahu zalili novým betonem. Příště už budeme vrstvit…
Co teď?

Aktuálně jsme tedy ve stavu, kdy chceme rekonstrukci minimalizovat. Sítě máme zajištěné a s fungováním domu jako takového toho moc neuděláme. Úspory energií můžeme docílit jen tím, co nám dům dovolí. A toho není moc.

Z hlediska designu chceme zachovat to, co je zachovalé, co funguje a vypadá relativně dobře. Například kachličky v koupelně měnit nebudeme. Budeme mít takový retro dům s tím, že ho doplníme moderními, ale nadčasovými prvky.

Prostor pro invenci však pořád máme.

  • Zdi a výmalba – vymalovat se musí tak nebo tak. Klasická bílá prosvětlí prostor, což potřebujeme. Na druhé straně se dá doplnit i dalšími barvami tak, aby vše oživily a dodaly prostoru novou atmosféru. Taky jsou dnes k dispozici různé štukatérské záležitosti, které vypadají úchvatně. V tom si můžeme vyhrát.
  • Dekorace – na dekorace je pořád ještě čas, ale časem na ně určitě dojde. Na internetu se dá najít spousta inspirace a opravdu jednoduchých, ale úžasných vychytávek. Například taková jednoduchá kolečka z barevného papíru na silonu – kouzelná, praktická dekorace, která se dá v případě, že omrzí, bez potíží vyměnit.
  • Světla, osvětlení – světlo je pro nás hodně důležité, v domě ho potřebujeme, zvlášť ve vnitřních chodbách. Ačkoli chceme retro design, nebráníme se ani úsporným LED technologiím. I z toho důvodu, že nabízejí mnoho účelných a designových vychytávek – třeba takové osvětlení kuchyňského šuplíku LED páskem (tuto vychytávku jsme objevili tady v tipech na osvětlení kuchyně - a je tam i plno dalších).


A závěr?

S podzimem přišlo i nevlídné počasí, venkovní práce jsme museli omezit. Uvnitř je toho taky spoustu, ale s ubývajícím světlem a oním pochmurným počasím přišla i pochmurná nálada a únava. Aktuální výzvou je tedy hledat energii, fyzickou i psychickou.

Možná se pustíme i do nějakého toho detoxu, podzim je pro detoxikaci údajně ideální doba (viz Podzimní detoxikace? Právě teď se hodí začít!). Takže se připravujeme na dva týdny detoxikace a pak až do Vánoc práce, práce, práce… A to i přesto, že chceme rekonstruovat minimalisticky.

Zobrazení: 311

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem stavebnikomunita.cz!

Staňte se členem stavebnikomunita.cz.

Fórum

Podle čeho vybíráte stavební firmu?

Zahájeno uživatelem Lukostav v Stavební práce, stavební materiál a firmy. Poslední odpověď uživatele Martin Kalos 23.3.. 13 Odpovědi

Zajímalo by mě, jaké faktory hrají roli při výběru stavební firmy.  Zkuste mi odpovědět na tyto otázky a případně nějaké doplnit, pokud jsem na něco zapomnělPoužili byste firmu, kterou si najdete ve…Pokračovat

Likvidace starého nábytku

Zahájeno uživatelem Daniel Filinger v Stavební práce, stavební materiál a firmy 2.2. 0 Odpovědi

Dobrý den,chtěl bych se podělit o vlastní zkušenost s vyklízením bytu v Českých Budějovicích ohledně vyklízení starého nábytku v malém bytě. Naše maminka je už dost stará a tak byt ve kterém bydlí…Pokračovat

Popisky: nábytku, starého, Odvoz

Vyklízení bytu v Praze

Zahájeno uživatelem Daniel Filinger v Pozemek, projekt, stavba na klíč 2.2. 0 Odpovědi

Dobrý den,s manželkou jsme rekonstruovali dům, který byl opravdu v dezolátním stavu. Bylo potřeba vyklidit celý dům od harampádí a odpadu. Většina prostorů byla plná skříní, spotřebičů a starého…Pokračovat

Popisky: likvidace, odpadu, odvoz, rekonstrukce, Vyklízení

BOZP

Zahájeno uživatelem Michal Kočí v Pozemek, projekt, stavba na klíč 5. 23, 2022 0 Odpovědi

Zajímalo by mi zda máme jako SVJ ještě nějakou další zákonnou povinnost zajištění bezpečnosti pohybu osob na střeše, když všechny přístupy na plochou střechu našeho panelového domu máme uzamčené a…Pokračovat

Svetlotechnikasvetelnotechnické posudky a štúdie na rodinné domy a pozemné stavby

Energetické projektové hodnotenie stavieb a teplotechnické posúdenia.

Snímky

© 2023   Vytvořila Stavebnikomunita.cz | Kontakt: stavebnikomunita.cz@gmail.com |   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby