Při pozorném pohledu na množství starších panelových bytových domů, průmyslových objektů či administrativních budov zjistíme, že jejich ploché střechy potřebují rekonstrukci a nemalou pozornost.

Tyto budovy však patří do segmentu, ve kterém často dochází k podceňování důležitosti a kvality realizace. Pokud uživatelé objektů vsadí na profesionální a komplexní provedení rekonstrukce ploché střechy, výsledkem bývá spokojenost.

Hydroizolace

I dnes se setkáváme s realizace rekonstrukcí plochých střech, při kterých se bez jakéhokoliv posuzování a zamyšlení natavují nové a nové vrstvy asfaltových pásů na původní hydroizolaci. Nepřihlíží se při tom na vlhkostní poměry ve střešním plášti, ani na dostatečné vyspádování střech.

V minulosti byl nejvíce používaným materiálem na hydroizolaci plochých střech zmíněných objektů asfaltový pás. Na těch střechách, kde je dodnes, už však většinou neplní svou funkci.

Později byl asfalt, z něhož se pásy původně vyráběly, zdokonalený a oxidovaný asfalt byl díky výsledkům výzkumu nahrazen modifikovanou verzí. Dnes používané asfaltové pásy jsou nesrovnatelně kvalitnější než původní. Umožňují lepší opracování složitějších detailů. Jsou využitelné i v náročných klimatických podmínkách.

Tepelná izolace

V případě zateplení je možné použít několik druhů tepelných izolací, na kterých závisí aplikace vhodných asfaltových pásů.

Pokud realizujeme zateplení pěnovým polystyrenem, natavovat asfaltové pásy přímo na něj není možné. Výrobci však nabízejí již hotový alsfaltový pás nakašírovaný na polystyrenu. Pokud se použije pěnový polystyren bez kašírování, je možné použít spodní samolepicí asfaltový pás a horní pás natavit.

V případě minerální vlny je možné mechanicky kotvit nebo celoplošně natavit kašírovanou minerální vlnu asfaltovým pásem. V obou případech tepelných izolací (při vlně i polystyrenu) lze povlakovou krytinu i volně položit a zatížit ji stabilizační vrstvou.

Pro splnění představ investora o kvalitní rekonstrukci střechy však nestačí jen kvalitní materiál. Důležitý je i přístup k rekonstrukci a v neposlední řadě i "cena".

Předcházet rekonstrukcím jen nedávno obnovených střech lze pouze výběrem osvědčené realizační společnosti. Kvalitní stavební práce v Praze ale i v jiných městech už nejsou nedosažitelnou metou. Důraz je třeba klást na profesionalitu realizační společnosti.

Zobrazení: 273

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem stavebnikomunita.cz!

Staňte se členem stavebnikomunita.cz.

Fórum

Betonáž v zimě

Zahájeno uživatelem Michal v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Jakub Krtička 3. 9, 2021. 1 Odpovědět

Zdravím všechnyRád bych se zeptal jestli někdo nemá zkušenosti s betonováním v zimě. Zajímalo by mě, jestli po ztvrdnutí betonu, který během toho prošel mrazem by bylo už na povrchu patrné nějaké…Pokračovat

Kotvící patky

Zahájeno uživatelem Michal v Pozemek, projekt, stavba na klíč 1. 28, 2020 0 Odpovědi

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli někdo nemá zkušenosti ohledně hloubky zapuštění kotvících patek do betonových pilotů. Zapustil jsem kotvící patky ve tvaru U s trnem 20 cm a sílou trnu 16mm do…Pokračovat

volné prac. místo

Zahájeno uživatelem Martin Papež v Stavební práce, stavební materiál a firmy 9. 6, 2019 0 Odpovědi

Rodinný kolektiv Papežů zabývající se přírodními dřevostavbami, slamáky a hliněnými omítkami, prosí o pozornost.S narůstající poptávkou po naší práci hledáme nového kolegu, který bude stejného…Pokračovat

Rekonstruovat, nebo stavět nově?

Zahájeno uživatelem Ondřej Klemš v Stavební práce, stavební materiál a firmy. Poslední odpověď uživatele Radek Jeleček 1. 19, 2019. 3 Odpovědi

Zdravím všechny v této komunitě. Rád bych vyzistil fundované názory, ne nějaké kecičky od piva z hospody, nebo rádoby odborné názory se všemi kalkulacemi, ale střízlivý dojem a radu lidí, kteří se s…Pokračovat

Svetlotechnikasvetelnotechnické posudky a štúdie na rodinné domy a pozemné stavby

Energetické projektové hodnotenie stavieb a teplotechnické posúdenia.

Snímky

© 2022   Vytvořila Stavebnikomunita.cz | Kontakt: stavebnikomunita.cz@gmail.com |   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby