Při pozorném pohledu na množství starších panelových bytových domů, průmyslových objektů či administrativních budov zjistíme, že jejich ploché střechy potřebují rekonstrukci a nemalou pozornost.

Tyto budovy však patří do segmentu, ve kterém často dochází k podceňování důležitosti a kvality realizace. Pokud uživatelé objektů vsadí na profesionální a komplexní provedení rekonstrukce ploché střechy, výsledkem bývá spokojenost.

Hydroizolace

I dnes se setkáváme s realizace rekonstrukcí plochých střech, při kterých se bez jakéhokoliv posuzování a zamyšlení natavují nové a nové vrstvy asfaltových pásů na původní hydroizolaci. Nepřihlíží se při tom na vlhkostní poměry ve střešním plášti, ani na dostatečné vyspádování střech.

V minulosti byl nejvíce používaným materiálem na hydroizolaci plochých střech zmíněných objektů asfaltový pás. Na těch střechách, kde je dodnes, už však většinou neplní svou funkci.

Později byl asfalt, z něhož se pásy původně vyráběly, zdokonalený a oxidovaný asfalt byl díky výsledkům výzkumu nahrazen modifikovanou verzí. Dnes používané asfaltové pásy jsou nesrovnatelně kvalitnější než původní. Umožňují lepší opracování složitějších detailů. Jsou využitelné i v náročných klimatických podmínkách.

Tepelná izolace

V případě zateplení je možné použít několik druhů tepelných izolací, na kterých závisí aplikace vhodných asfaltových pásů.

Pokud realizujeme zateplení pěnovým polystyrenem, natavovat asfaltové pásy přímo na něj není možné. Výrobci však nabízejí již hotový alsfaltový pás nakašírovaný na polystyrenu. Pokud se použije pěnový polystyren bez kašírování, je možné použít spodní samolepicí asfaltový pás a horní pás natavit.

V případě minerální vlny je možné mechanicky kotvit nebo celoplošně natavit kašírovanou minerální vlnu asfaltovým pásem. V obou případech tepelných izolací (při vlně i polystyrenu) lze povlakovou krytinu i volně položit a zatížit ji stabilizační vrstvou.

Pro splnění představ investora o kvalitní rekonstrukci střechy však nestačí jen kvalitní materiál. Důležitý je i přístup k rekonstrukci a v neposlední řadě i "cena".

Předcházet rekonstrukcím jen nedávno obnovených střech lze pouze výběrem osvědčené realizační společnosti. Kvalitní stavební práce v Praze ale i v jiných městech už nejsou nedosažitelnou metou. Důraz je třeba klást na profesionalitu realizační společnosti.

Zobrazení: 336

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem stavebnikomunita.cz!

Staňte se členem stavebnikomunita.cz.

Fórum

Podle čeho vybíráte stavební firmu?

Zahájeno uživatelem Lukostav v Stavební práce, stavební materiál a firmy. Poslední odpověď uživatele Martin Kalos 23.3.. 13 Odpovědi

Zajímalo by mě, jaké faktory hrají roli při výběru stavební firmy.  Zkuste mi odpovědět na tyto otázky a případně nějaké doplnit, pokud jsem na něco zapomnělPoužili byste firmu, kterou si najdete ve…Pokračovat

Likvidace starého nábytku

Zahájeno uživatelem Daniel Filinger v Stavební práce, stavební materiál a firmy 2.2. 0 Odpovědi

Dobrý den,chtěl bych se podělit o vlastní zkušenost s vyklízením bytu v Českých Budějovicích ohledně vyklízení starého nábytku v malém bytě. Naše maminka je už dost stará a tak byt ve kterém bydlí…Pokračovat

Popisky: nábytku, starého, Odvoz

Vyklízení bytu v Praze

Zahájeno uživatelem Daniel Filinger v Pozemek, projekt, stavba na klíč 2.2. 0 Odpovědi

Dobrý den,s manželkou jsme rekonstruovali dům, který byl opravdu v dezolátním stavu. Bylo potřeba vyklidit celý dům od harampádí a odpadu. Většina prostorů byla plná skříní, spotřebičů a starého…Pokračovat

Popisky: likvidace, odpadu, odvoz, rekonstrukce, Vyklízení

BOZP

Zahájeno uživatelem Michal Kočí v Pozemek, projekt, stavba na klíč 5. 23, 2022 0 Odpovědi

Zajímalo by mi zda máme jako SVJ ještě nějakou další zákonnou povinnost zajištění bezpečnosti pohybu osob na střeše, když všechny přístupy na plochou střechu našeho panelového domu máme uzamčené a…Pokračovat

Svetlotechnikasvetelnotechnické posudky a štúdie na rodinné domy a pozemné stavby

Energetické projektové hodnotenie stavieb a teplotechnické posúdenia.

Snímky

© 2023   Vytvořila Stavebnikomunita.cz | Kontakt: stavebnikomunita.cz@gmail.com |   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby