Dobrý den,

V Česku  je několik internetových stránek, které slouží k zadávání poptávky a rozesílání kontaktů zadavatele registrovaným firmám.

Jaké máte zkušenosti s poptávkovým (poptávkový) servery a službami, které slibují získání zakázky?

Vyplatilo se Vám investovat do těchto služeb a vrátili se Vám peníze v podobě získání slušné zakázky, nebo ne?

Slyšel jsem několik názorů, negativních i pozitivních, více měli pocit, že poptávkové služby slouží převážně na průzkum cen konkurence, případně zadavatelé jdou jen po nejnižších nabídkách nehledě na kvalitu.

Předem děkuji za každou odpověď

Zobrazení: 3989

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Celá řada mi nabízela placené "skvělé služby", ale po ověření těch nabídek jsem došel k závěru, že jejich přínos pro mne bohužel nebude efektivní. Bezplatné vyzkoušení účinnosti a skutečného (reálného) přínosu neakceptovali, takže bohužel - holuba na střeše neberu ...

Platili jsme si AAApoptávku půl roku. Podařilo se nám navázat spolupráci s jedním klientem, se kterým spolupracujeme až do dnes už na několikáté zakázce. Z tohoto pohledu se nám to vyplatilo. Pravdou je, že jsme měli asi hodně štěstí. V drtivé většině rozhodovala bohužel cena. Dnes si službu neplatíme považujeme to za krajně neefektivní způsob, jak najít klienta. Jsme myslím si zdařilým příkladem kdy výjimka potvrzuje pravidlo.

Od více stavebních firem vím, že se to moc nevyplatí. Poptávky pošlou, ale není to výhradní poptávka.  Stejnou poptávku dostanou i ostatní firmy, které si službu platí.  Ve výsledku sice víte, že   XY  poptává nějakou službu, ale ví to i konkurence, takže v čem je výhoda ?

Dobré zkušenosti mám  s provizním systémem www.nejremeslnici.cz, platí se 3% + DPH z ceny získané zakázky po její realizaci. Není nutné platit žádný registrační poplatek. 

Je to zaměřené více na řemeslnické služby, ale projektanta lidi považují za řemeslníka spíše než třeba architekta. takže tam naši profesi také vyhledávají. Provizních služeb je v Česku víc, ale Nejřemeslníci byli první a podle mě na tom nejvíc makají.

 

 

Jako dodavatel velmi špatné. Na naprostou většinu odpovědí na poptávku již nepřišla žádná reakce.

Dokonce jsem zkusil udělat nesmyslnou kalkulaci za cenu, která byla pod pořizovacími náklady. Ani tehdy nebyl zájem. Mám proto pocit, že jde většinou jen o sondy dodavatelů, za jakou cenu by udělala práci konkurence.

Mám zkušenost, že není nad osobní kontakt a především doporučení zákazníků, kteří již naše zařízení mají.

Martin Záruba

EKOVY

Používám dva servery a to epoptavka.cz - zde nemám moc dobrou zkušenost, ale ve zkušební době se mi podařilo získat jednu zakázku a tak jsem si řekl, že to zkusím na rok zaplatit. Bohužel od té doby nic. Zákazník mi říkal, že mu přišlo cca 30 cenových nabídek :). Druhým je portál Nejremeslnici.cz - zde je úspěšnost sice větší, ale i tak je v našem oboru mnoho firem, které prodávají levné a nekvalitní výrobky a tak i přes výborné reference je úspěšnost kolem 7%. Tento server používám spíše kvůli referencím, než abych si od toho něco sliboval.

Máme úplně stejné zkušenosti s poptávkami jako pan Záruba, takže všem hodně štěstí!

Eva Petrovičová

Vyzkoušel jsem poptávky, ale mám pocit, že tu jde o to, že lidé si myslí, že tam najdou nejlépe vše zadarmo nebo co nejlevněji a nezáleží na kvalitě. Od té doby mne tyto akce nezajímají.

Při rekonstrukci sklepa jsem využil server AAApoptavka.cz . Přišly nabídky, upřesnil jsem zadání, něco jsem vytřídil hned, něco po prvním kontaktu, pak jsem vybral firmu a ve finále jsem byl spokojen. Líbí se mi to, že zadáváte poptávku na konkrétní službu a určujete konkrétní cenovou hladinu. Vyhnete se tak zbytečným dohadům typu "to se nám nevyplatí" nebo naopak "tohle je pro nás moc velký". A samozřejmě - vždycky můžete narazit na špatnou firmu, ale velké poptávkové servery mají už mají u firem popsánu historii a recenze/zkušenosti lidí.

Pokud jste jako firma na opačné straně, je to vlastně stejné - žádnou zakázku nemáte zaručenou, jen Vám naservírují klienta. Pak už je to na Vás.

Pokud mne někdo zařadí zdarma do své databáze, je to jeho problém. Osobně se nikam netlačím. Na obyčejné www stránky jsem našel asi pět zákazníků. Většina z těch, co mám jsou osobně nalezené, případně odkazy od stávajících.

Dobrý den všem,

také jsem přemýšlel o tom, jestli si zaplatit zasílání poptávek, ale stále jsem váhal, protože mám práce spoustu. A když sem si přečetl co zde píšete, tak až se budu nudit asi využiji jiný způsob získávání zakázek. Mimochodem, jaký způsob se vám kolegové nejvíce osvědčil? Mě se zatím nejvíce osvědčilo doporučení spokojených stavebníků. 

Největší problém poptávkových serverů je to, že vytvářejí živnou půdu pro dumpingové ceny za materiál a práci.

Fórum

BOZP

Zahájeno uživatelem Michal Kočí v Pozemek, projekt, stavba na klíč 5. 23, 2022 0 Odpovědi

Zajímalo by mi zda máme jako SVJ ještě nějakou další zákonnou povinnost zajištění bezpečnosti pohybu osob na střeše, když všechny přístupy na plochou střechu našeho panelového domu máme uzamčené a…Pokračovat

Betonáž v zimě

Zahájeno uživatelem Michal v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Jakub Krtička 3. 9, 2021. 1 Odpovědět

Zdravím všechnyRád bych se zeptal jestli někdo nemá zkušenosti s betonováním v zimě. Zajímalo by mě, jestli po ztvrdnutí betonu, který během toho prošel mrazem by bylo už na povrchu patrné nějaké…Pokračovat

Kotvící patky

Zahájeno uživatelem Michal v Pozemek, projekt, stavba na klíč 1. 28, 2020 0 Odpovědi

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli někdo nemá zkušenosti ohledně hloubky zapuštění kotvících patek do betonových pilotů. Zapustil jsem kotvící patky ve tvaru U s trnem 20 cm a sílou trnu 16mm do…Pokračovat

volné prac. místo

Zahájeno uživatelem Martin Papež v Stavební práce, stavební materiál a firmy 9. 6, 2019 0 Odpovědi

Rodinný kolektiv Papežů zabývající se přírodními dřevostavbami, slamáky a hliněnými omítkami, prosí o pozornost.S narůstající poptávkou po naší práci hledáme nového kolegu, který bude stejného…Pokračovat

Svetlotechnikasvetelnotechnické posudky a štúdie na rodinné domy a pozemné stavby

Energetické projektové hodnotenie stavieb a teplotechnické posúdenia.

Snímky

© 2023   Vytvořila Stavebnikomunita.cz | Kontakt: stavebnikomunita.cz@gmail.com |   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby