V poslední době se zvyšují požadavky zákazníků při výběru pergoly na pozemek. Už nestačí, aby pergola plnila svou základní funkci, tj. chránila před povětrnostními vlivy. Zákazníci hledají produkt, který splňuje i další požadavky. Především z hlediska pohodlí, kvality a designu. Nejmodernějším typem zastřešení terasy je dnes tzv. bioklimatická pergola.

Výhody a vlastnosti bioklimatické pergoly

Bioklimatické pergoly jsou jedním z nejlepších stínicích systémů na současném trhu. Jejich největší výhodou je, že je můžete používat po celý rok a za každého počasí. Tato pergola vás ochrání nejen před sluncem a deštěm, ale také před větrem, horkem nebo sněhem. Její střešní část se skládá z lamel, které můžete libovolně otáčet. Pokud například chcete být chráněni před sluncem, ale zároveň potřebujete, aby v pergole proudil vzduch a snižoval teplotu, můžete lamely natočit tak, aby vás pergola chránila před slunečními paprsky. V případě deště lamely zcela zavřete. Chráníte tak nejen sebe, ale i svůj zahradní nábytek.

Pergoly můžete instalovat jako volně stojící, ukotvené k domu z jedné strany nebo ukotvené z obou stran, například k domu a plotu.

 

Kromě ochrany před povětrnostními vlivy jsou moderní bioklimatické pergoly výhodné také díky své pohodlné obsluze. Naklápění lamel ovládáte pomocí dálkového ovladače nebo chytrého telefonu či počítače/tabletu.

Nové typy bioklimatických pergol mají navíc utěsněné lamely, takže jejich otáčení je mnohem tišší. Elektroinstalace je provedena tak, aby byla co nejméně viditelná a nenarušovala vzhled pergoly.

Díky bezúdržbovosti a dlouhé životnosti si stále více lidí pořizuje hliníkové pergoly, které mají minimalistický a moderní vzhled. Kromě toho hliník nekoroduje a nepodléhá povětrnostním vlivům jako jiné materiály.

Obrázek: Bioklimatická pergola od Alaris. Zdroj: Sunsystem.cz

Jednomodulové a dvoumodulové pergoly

Jednomodulová konstrukce se skládá pouze z jedné kompletní části. Vzhledem k velikosti je pro většinu zákazníků dostačující a cenově dostupnější než dvoumodulová. Dvoumodulové pergoly se používají například pro terasy před restauracemi, kde je dostatečně velký prostor. Pokud máte před domem dostatek místa, můžete samozřejmě využít i tuto možnost.

Boční rolety pro bioklimatické pergoly

Pokud chcete chránit svůj venkovní nábytek před povětrnostními vlivy, aniž byste ho museli neustále stěhovat někam dovnitř, pořiďte si k pergole boční rolety.

Ochrání vás před větrem, bočním sluncem a deštěm. Jedny z nejmodernějších a nejkvalitnějších rolet jsou screenové rolety, které vás ochrání před povětrnostními vlivy a zároveň vám poskytnou soukromí. Stejně jako pergolu můžete rolety ovládat automaticky. Záleží na vás, zda si nainstalujete ruční nebo automatické ovládání.

Pokud chcete vidět své okolí i při spuštěných žaluziích, jsou na trhu také rolety, které jsou průsvitné nebo dokonce průhledné.

Obrázek: Boční screenové rolety vás ochrání nejen před sluncem. Zdroj: Alaris.cz

Hliníková pergola PLACEO 

Vysoce kvalitní bioklimatické pergoly PLACEO od naší společnosti Alaris odolávají nejen povětrnostním vlivům v letním období, ale i většímu zatížení sněhem. Pokud si pořídíte i boční lamely, nebudete muset na zimu stěhovat zahradní nábytek z pergoly, protože pergola ho ochrání.

Obrázek: Hliníková konstrukce skládací pergoly. Zdroj: Sunsystem.cz

Naše společnost Alaris nabízí svým zákazníkům jak jednomodulové, tak dvoumodulové pergoly, u nichž je ve sloupcích integrován žlab pro odvod vody.

Obrázek: Možnosti spojování pergol. Zdroj: Sunsytem.cz

Lamely se pohodlně ovládají dálkovým ovladačem a motor je skrytý, takže zbytečně nevyčnívá a nenarušuje design pergoly. Díky ovládání a motoru můžete lamely otáčet až do úhlu 140°.

Na lamely lze umístit těsnění, aby pergola zejména v zimě byla méně prodyšná. Všechny upevňovací prvky jsou instalovány tak, aby nebyly viditelné, a jsou vyrobeny z nerezové oceli.

Hliník je chráněn speciální práškovou barvou, která zaručuje co nejdelší životnost a bezúdržbový provoz celé pergoly. Můžete si vybrat z široké škály barev.

Příslušenství pergoly:

  • dřevodekory
  • práškové lakování
  • uhlíkový design
  • dešťový a větrný senzor
  • infračervené vytápění
  • LED osvětlení
  • zasklívání
  • boční rolety

Rolety Alaris

Ve společnosti Alaris se specializujeme nejen na výrobu pergol, ale také na výrobu rolet. Konkrétně se jedná o screenové rolety, které se skvěle hodí jako boční stínění pro bioklimatické pergoly.

Screenové rolety plní kromě ochrany před sluncem i mnoho dalších funkcí: chrání před silným větrem, hmyzem, deštěm a sněhem. Jejich používání je pohodlné, protože se ovládají dálkovým ovladačem a jejich obsluha je velmi snadná.

Obrázek: Screenové rolety na pergolu PLACEO. Zdroj: Sunsystem.cz

Screenové rolety od naší společnosti lze použít nejen venku na pergole, ale dobře poslouží i jako stínění oken na domě nebo jiných prosklených ploch různých velikostí.

Rolety jsou vyrobeny z vysoce kvalitní a odolné PVC tkaniny a můžete si vybrat z různých barevných kombinací, aby rolety dokonale ladily s okolím.

Zobrazení: 282

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem stavebnikomunita.cz!

Staňte se členem stavebnikomunita.cz.

Fórum

Podlahové palubky, jaké máte Vy?

Zahájeno uživatelem Anička PLná v Pozemek, projekt, stavba na klíč 24.5. 0 Odpovědi

Dobrý den, stojím před rozhodnutím jaké palubky na podlahu dát, Nechci vinyl nebo něco takového imitující dřevo. Našla jsem souhrn podlahových palubek včetně informací…Pokračovat

Od koho poptat dřevěnou terasu od A-Z ?

Zahájeno uživatelem Ondřej Koba v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Anička PLná 21.1.. 1 Odpovědět

Dobrý den, na léto bychom chtěli si nechat udělat kolem domu dřevěnou terasu. Ještě nevíme z jaké dřeviny ale to nám doufám poradí firma. Od koho jste si nechali dělat terasu vy? Spokojenosti? Děkuji.Pokračovat

Z jakého dřeva postavit saunu?

Zahájeno uživatelem Daniel Maxa v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Daniel Maxa 12. 22, 2023. 2 Odpovědi

Ahoj, stojím před rozhodnutí stavby a zajímaly by mě vaše názory na použití různého dřeva. Děkuji za postřehy.Pokračovat

Jaké kamna do venkovní sauny?

Zahájeno uživatelem Ondřej Koba v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Daniel Maxa 11. 27, 2023. 1 Odpovědět

Ahoj, doporučte mi pokud máte někdo zkušenost se stavbou venkovní sauny. Váhám mezi elektrickými a těmi na dřevo. Mam se řídit jen cenou?Pokračovat

Popisky: sauna

Svetlotechnikasvetelnotechnické posudky a štúdie na rodinné domy a pozemné stavby

Energetické projektové hodnotenie stavieb a teplotechnické posúdenia.

Snímky

© 2024   Vytvořila Stavebnikomunita.cz | Kontakt: stavebnikomunita.cz@gmail.com |   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby