V poslední době se zvyšují požadavky zákazníků při výběru pergoly na pozemek. Už nestačí, aby pergola plnila svou základní funkci, tj. chránila před povětrnostními vlivy. Zákazníci hledají produkt, který splňuje i další požadavky. Především z hlediska pohodlí, kvality a designu. Nejmodernějším typem zastřešení terasy je dnes tzv. bioklimatická pergola.

Výhody a vlastnosti bioklimatické pergoly

Bioklimatické pergoly jsou jedním z nejlepších stínicích systémů na současném trhu. Jejich největší výhodou je, že je můžete používat po celý rok a za každého počasí. Tato pergola vás ochrání nejen před sluncem a deštěm, ale také před větrem, horkem nebo sněhem. Její střešní část se skládá z lamel, které můžete libovolně otáčet. Pokud například chcete být chráněni před sluncem, ale zároveň potřebujete, aby v pergole proudil vzduch a snižoval teplotu, můžete lamely natočit tak, aby vás pergola chránila před slunečními paprsky. V případě deště lamely zcela zavřete. Chráníte tak nejen sebe, ale i svůj zahradní nábytek.

Pergoly můžete instalovat jako volně stojící, ukotvené k domu z jedné strany nebo ukotvené z obou stran, například k domu a plotu.

 

Kromě ochrany před povětrnostními vlivy jsou moderní bioklimatické pergoly výhodné také díky své pohodlné obsluze. Naklápění lamel ovládáte pomocí dálkového ovladače nebo chytrého telefonu či počítače/tabletu.

Nové typy bioklimatických pergol mají navíc utěsněné lamely, takže jejich otáčení je mnohem tišší. Elektroinstalace je provedena tak, aby byla co nejméně viditelná a nenarušovala vzhled pergoly.

Díky bezúdržbovosti a dlouhé životnosti si stále více lidí pořizuje hliníkové pergoly, které mají minimalistický a moderní vzhled. Kromě toho hliník nekoroduje a nepodléhá povětrnostním vlivům jako jiné materiály.

Obrázek: Bioklimatická pergola od Alaris. Zdroj: Sunsystem.cz

Jednomodulové a dvoumodulové pergoly

Jednomodulová konstrukce se skládá pouze z jedné kompletní části. Vzhledem k velikosti je pro většinu zákazníků dostačující a cenově dostupnější než dvoumodulová. Dvoumodulové pergoly se používají například pro terasy před restauracemi, kde je dostatečně velký prostor. Pokud máte před domem dostatek místa, můžete samozřejmě využít i tuto možnost.

Boční rolety pro bioklimatické pergoly

Pokud chcete chránit svůj venkovní nábytek před povětrnostními vlivy, aniž byste ho museli neustále stěhovat někam dovnitř, pořiďte si k pergole boční rolety.

Ochrání vás před větrem, bočním sluncem a deštěm. Jedny z nejmodernějších a nejkvalitnějších rolet jsou screenové rolety, které vás ochrání před povětrnostními vlivy a zároveň vám poskytnou soukromí. Stejně jako pergolu můžete rolety ovládat automaticky. Záleží na vás, zda si nainstalujete ruční nebo automatické ovládání.

Pokud chcete vidět své okolí i při spuštěných žaluziích, jsou na trhu také rolety, které jsou průsvitné nebo dokonce průhledné.

Obrázek: Boční screenové rolety vás ochrání nejen před sluncem. Zdroj: Alaris.cz

Hliníková pergola PLACEO 

Vysoce kvalitní bioklimatické pergoly PLACEO od naší společnosti Alaris odolávají nejen povětrnostním vlivům v letním období, ale i většímu zatížení sněhem. Pokud si pořídíte i boční lamely, nebudete muset na zimu stěhovat zahradní nábytek z pergoly, protože pergola ho ochrání.

Obrázek: Hliníková konstrukce skládací pergoly. Zdroj: Sunsystem.cz

Naše společnost Alaris nabízí svým zákazníkům jak jednomodulové, tak dvoumodulové pergoly, u nichž je ve sloupcích integrován žlab pro odvod vody.

Obrázek: Možnosti spojování pergol. Zdroj: Sunsytem.cz

Lamely se pohodlně ovládají dálkovým ovladačem a motor je skrytý, takže zbytečně nevyčnívá a nenarušuje design pergoly. Díky ovládání a motoru můžete lamely otáčet až do úhlu 140°.

Na lamely lze umístit těsnění, aby pergola zejména v zimě byla méně prodyšná. Všechny upevňovací prvky jsou instalovány tak, aby nebyly viditelné, a jsou vyrobeny z nerezové oceli.

Hliník je chráněn speciální práškovou barvou, která zaručuje co nejdelší životnost a bezúdržbový provoz celé pergoly. Můžete si vybrat z široké škály barev.

Příslušenství pergoly:

  • dřevodekory
  • práškové lakování
  • uhlíkový design
  • dešťový a větrný senzor
  • infračervené vytápění
  • LED osvětlení
  • zasklívání
  • boční rolety

Rolety Alaris

Ve společnosti Alaris se specializujeme nejen na výrobu pergol, ale také na výrobu rolet. Konkrétně se jedná o screenové rolety, které se skvěle hodí jako boční stínění pro bioklimatické pergoly.

Screenové rolety plní kromě ochrany před sluncem i mnoho dalších funkcí: chrání před silným větrem, hmyzem, deštěm a sněhem. Jejich používání je pohodlné, protože se ovládají dálkovým ovladačem a jejich obsluha je velmi snadná.

Obrázek: Screenové rolety na pergolu PLACEO. Zdroj: Sunsystem.cz

Screenové rolety od naší společnosti lze použít nejen venku na pergole, ale dobře poslouží i jako stínění oken na domě nebo jiných prosklených ploch různých velikostí.

Rolety jsou vyrobeny z vysoce kvalitní a odolné PVC tkaniny a můžete si vybrat z různých barevných kombinací, aby rolety dokonale ladily s okolím.

Zobrazení: 203

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem stavebnikomunita.cz!

Staňte se členem stavebnikomunita.cz.

Fórum

Podle čeho vybíráte stavební firmu?

Zahájeno uživatelem Lukostav v Stavební práce, stavební materiál a firmy. Poslední odpověď uživatele Martin Kalos 23.3.. 13 Odpovědi

Zajímalo by mě, jaké faktory hrají roli při výběru stavební firmy.  Zkuste mi odpovědět na tyto otázky a případně nějaké doplnit, pokud jsem na něco zapomnělPoužili byste firmu, kterou si najdete ve…Pokračovat

Likvidace starého nábytku

Zahájeno uživatelem Daniel Filinger v Stavební práce, stavební materiál a firmy 2.2. 0 Odpovědi

Dobrý den,chtěl bych se podělit o vlastní zkušenost s vyklízením bytu v Českých Budějovicích ohledně vyklízení starého nábytku v malém bytě. Naše maminka je už dost stará a tak byt ve kterém bydlí…Pokračovat

Popisky: nábytku, starého, Odvoz

Vyklízení bytu v Praze

Zahájeno uživatelem Daniel Filinger v Pozemek, projekt, stavba na klíč 2.2. 0 Odpovědi

Dobrý den,s manželkou jsme rekonstruovali dům, který byl opravdu v dezolátním stavu. Bylo potřeba vyklidit celý dům od harampádí a odpadu. Většina prostorů byla plná skříní, spotřebičů a starého…Pokračovat

Popisky: likvidace, odpadu, odvoz, rekonstrukce, Vyklízení

BOZP

Zahájeno uživatelem Michal Kočí v Pozemek, projekt, stavba na klíč 5. 23, 2022 0 Odpovědi

Zajímalo by mi zda máme jako SVJ ještě nějakou další zákonnou povinnost zajištění bezpečnosti pohybu osob na střeše, když všechny přístupy na plochou střechu našeho panelového domu máme uzamčené a…Pokračovat

Svetlotechnikasvetelnotechnické posudky a štúdie na rodinné domy a pozemné stavby

Energetické projektové hodnotenie stavieb a teplotechnické posúdenia.

Snímky

© 2023   Vytvořila Stavebnikomunita.cz | Kontakt: stavebnikomunita.cz@gmail.com |   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby