V nabídce obchodů a studií, které prodávají dveře, se objevuje řada moderních materiálů v mnoha barvách a dekorech se zajímavými vlastnostmi. Přesto patří dřevo stále k nejoblíbenějším a je považované za luxusní materiál, který stárne do krásy. Krásně voní, je příjemné na dotek, dýchá a dobře izoluje. Je snadno opravitelné a údržbou získává luxusní vzhled. Někde vydržely dřevěné dveře i 300 let.

Dřevěné dveře a jejich výjimečné vlastnosti

Uvažujete o dřevěných dveřích, ale stále ještě váháte? Pak vězte, že určitě neprohloupíte, když dáte přednost právě tomuto materiálu, protože dveře z něj mají řadu předností:

Možná se vám teď zdá, že dveře z dřevěného masivu jsou příliš drahé. Jejich životnost je však dlouhá, takže počáteční investice se vám vyplatí. Dřevo stárne do krásy a vydrží desetiletí i déle, protože se dá snadno udržovat a opravovat. Asi jste si všimli nádherných dveří na hradech a zámcích.

Ještě cennější než peníze je zdraví a v tomto případě jsou dřevěné dveře zdravějším řešením než moderní materiály, ze kterých se také dveře vyrábějí. Z těch se totiž mohou uvolňovat škodlivé látky, které trápí hlavně malé děti nebo alergiky. Dřevěné dveře jsou z přírodního materiálu, kde nic takového nehrozí.

Další výhodou dřevěných dveří je, že tlumí hluk a působí jako tepelný izolant, což oceníte zejména, když máte malé děti. Budete mít jistotu, že budou v teple, a zároveň váš sluch bude ušetřen při hlučných dětských hrách.

Na rozdíl od dveří z některých umělých materiálů, které musíte za pár let vyměnit, dveře z masivu stačí přebrousit a naolejovat, navoskovat nebo nalakovat a ony budou ještě krásnější. 

Dřevěné dveře se hodí do každého interiéru

Možná máte smrkové dřevěné dveře spojené s představou starého venkovského stavení, historického domu v centru města, s chalupou na samotě, ale když se o toto téma začnete zajímat více, zjistíte, že se s nimi můžete setkat i v bytovce na sídlišti nebo v moderní novostavbě na předměstí. Hodí se prostě téměř kamkoliv.

Můžete nechat vyniknout přirozenou originální kresbu a rustikální vzhled. V moderních interiérech najdete dřevo překvapivě i v koupelně a interiérové dveře si můžete nechat namořit do zvoleného odstínu a doplnit skleněnými tabulkami v minimalistickém stylu.

Kromě smrkového dřeva, které je u nás nejoblíbenější, se dveře vyrábějí i z jiných druhů dřeva. Někdo má radši voňavou borovici s výraznější kresbou, která se hůř moří, takže je vhodná tam, kde je přírodní vzhled vítán. Dalšími druhy dřeva, ze kterých se vyrábějí dveře, jsou modřín, buk, olše, dub a javor. Každé z nich má trochu jiné vlastnosti, jinou přírodní barvu a kresbu.

Obrázek: Dřevěné dveře budou i po letech krásné. Zdroj: Mand.cz

Dřevěné dveře rustikální i moderní

Dřevěné dveře uspokojí každého zájemce, protože si vybere dveře ve stylu, který mu bude vyhovovat.

V naší nabídce jsou třeba interiérové dveře řady F, u kterých je použito jednoduché profilování a ploché minimalistické výplně, které jsou doplněny opravdu decentní zasklívací lištou. Poctivé řemeslo ruku v ruce s moderními výrobními procesy se hodí do moderních interiérů.

Pro milovníky minimalistického moderního designu je tu také produktová řada G – zcela jednoduché, vysoce elegantní dřevěné dveře, které se stanou nádherným doplňkem moderního bydlení.

Naopak pro milovníky romantických a rustikálních interiérů, nostalgicky zařízených pokojíků, chat a chalup jsou určeny dveře FG, které vynikají výraznou kresbou, bohatě zdobenými profily dveřních vlysů a profilovanými výplněmi. Jsou prostě tím, co okouzlí každou romantickou duši.

Pokud stavíte a nevíte si úplně rady s prostorem a řešením, pak jsou tu ještě posuvné dveře, které vám mohou ušetřit místo a udělat váš interiér originálním. Když se rozhodnete do stavebního pouzdra zasouvat dveře z dřevěného masivu, spojení moderního s klasickým materiálem vytvoří zajímavé vyznění interiéru. Vybrat si můžete buď dveře posuvné do stavebního pouzdra, nebo dveře posuvné na stěnu.

Obrázek: S posuvnými dveřmi ušetříte místo. Zdroj: Mand.cz

 

Dřevěné vchodové dveře jsou vaší vizitkou

Vchodové dveře jsou první, čeho si lidé na vašem domě všimnou, je to hranice mezi světem venku a mezi vaším intimním prostorem uvnitř. Na vchodové dveře mají majitelé nemovitostí ještě jiné požadavky, než aby byly jenom krásné. Musí splňovat i nároky na bezpečnost a tepelnou izolaci.

Dřevěné vchodové dveře jsou klasikou, která se neomrzí a je věčná. Díky své unikátní přirozené kresbě přírodního dřeva jsou stále oblíbené nejen u starších domů a chalup, ale i u novostaveb. Je to materiál, který při dobré péči vydrží hodně dlouho.

Vstupní dveře musí vaši nemovitost taky zabezpečit. K tomu slouží bezpečnostní prvky, jako jsou bezpečnostní kování a odpovídající bezpečnostní cylindrické vložky. Vybrat si můžete vybrat dřevěné vchodové dveře, které můžete osadit do stávající ocelové (nebo jiné) zárubně, a nemusíte nic bourat. Nebo si vybrat i novou zárubeň, do které nové dveře osadíte. Běžně se vyrábí ze smrkového dřeva, ale podle vašeho přání mohou být i z jiného dřeva, které si vyberete.

 

Na jednotlivé typy dveří se přijďte podívat do našeho showroomu, rádi vám poradíme.

Zobrazení: 132

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem stavebnikomunita.cz!

Staňte se členem stavebnikomunita.cz.

Fórum

BOZP

Zahájeno uživatelem Michal Kočí v Pozemek, projekt, stavba na klíč 5. 23, 2022 0 Odpovědi

Zajímalo by mi zda máme jako SVJ ještě nějakou další zákonnou povinnost zajištění bezpečnosti pohybu osob na střeše, když všechny přístupy na plochou střechu našeho panelového domu máme uzamčené a…Pokračovat

Betonáž v zimě

Zahájeno uživatelem Michal v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Jakub Krtička 3. 9, 2021. 1 Odpovědět

Zdravím všechnyRád bych se zeptal jestli někdo nemá zkušenosti s betonováním v zimě. Zajímalo by mě, jestli po ztvrdnutí betonu, který během toho prošel mrazem by bylo už na povrchu patrné nějaké…Pokračovat

Kotvící patky

Zahájeno uživatelem Michal v Pozemek, projekt, stavba na klíč 1. 28, 2020 0 Odpovědi

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli někdo nemá zkušenosti ohledně hloubky zapuštění kotvících patek do betonových pilotů. Zapustil jsem kotvící patky ve tvaru U s trnem 20 cm a sílou trnu 16mm do…Pokračovat

volné prac. místo

Zahájeno uživatelem Martin Papež v Stavební práce, stavební materiál a firmy 9. 6, 2019 0 Odpovědi

Rodinný kolektiv Papežů zabývající se přírodními dřevostavbami, slamáky a hliněnými omítkami, prosí o pozornost.S narůstající poptávkou po naší práci hledáme nového kolegu, který bude stejného…Pokračovat

Svetlotechnikasvetelnotechnické posudky a štúdie na rodinné domy a pozemné stavby

Energetické projektové hodnotenie stavieb a teplotechnické posúdenia.

Snímky

© 2023   Vytvořila Stavebnikomunita.cz | Kontakt: stavebnikomunita.cz@gmail.com |   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby