Proč vyměnit pohon garážových vrat? Kvůli bezpečí a hluku.

Že jsou vaše garážová vrata jako nová a starý pohon pořád slouží? Možná byste se měli zamyslet, jestli není čas na výměnu pohonu vrat. Proč? Přečtěte si, co mají nové pohony a váš starý ne!

Bezpečí především

Zatímco staré garážové pohony nepočítají s překážkami, které by se jim mohly postavit do cesty, nové jsou bezpečnější. Bývají vybavené bezpečnostními prvky, jako je světelná závora, které odhalí překážku v cestě vrat a včas vrata zastaví.

Může se stát, že pod zavírající se vrata vběhne dítě nebo domácí mazlíček. Pohon garážových vrat starších typů vrata nezastaví a dítě zraní. Moderní pohony, které vyrábí například firma Marantec, včas pomocí senzorů zjistí, že se vrata nesmí spustit, zastaví je a nikoho nezraní.

Podobně se nové pohony vrat chovají ve chvíli, kdy pod sebou detekují překážku, jako je kapota auta. Dřív, než můžou vrata auto poškodit, spustí pohon zpětný chod.

Zloději mají smůlu

Dálkové ovládání garážových vrat je skvělá věc, zvlášť při ošklivém počasí zajistí pohodlí při otevírání garáže a následném parkování. Starší pohony garážových vrat jsou ale snadným cílem pro zloděje. Dálkový ovladač totiž vysílá k pohonu stále stejný kód, který je možné odhalit.

U nových pohonů vrat se kód průběžně mění, takže je jeho odhalení složité. Tak spolehlivě ochráníte svou garáž před zloději!

Tichý a hladký chod

Rachotí vaše vrata tak, že vzbudí sousedy až na konci ulice? Pak je čas vyměnit pohon za takový, který je vybavený funkcí měkkého startu. Třeba pohony garážových vrat Door-matic se díky tomu rozjíždí opravdu postupně a tiše. Pro vrata to znamená nejen snížení hluku, ale i menší zátěž a opotřebování.

Úspora energie

Se starými pohony garážových vrat je to podobně jako s jinými staršími spotřebiči: „žerou“ víc, než musí. Novější garážové pohony potřebují i v pohotovostním režimu minimum energie, takže se z dlouhodobého hlediska vyplatí i po finanční stránce.

Nemyslíte si, že váš pohon garážových vrat potřebuje vyměnit?

Zobrazení: 328

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem stavebnikomunita.cz!

Staňte se členem stavebnikomunita.cz.

Fórum

BOZP

Zahájeno uživatelem Michal Kočí v Pozemek, projekt, stavba na klíč 23.5. 0 Odpovědi

Zajímalo by mi zda máme jako SVJ ještě nějakou další zákonnou povinnost zajištění bezpečnosti pohybu osob na střeše, když všechny přístupy na plochou střechu našeho panelového domu máme uzamčené a…Pokračovat

Betonáž v zimě

Zahájeno uživatelem Michal v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Jakub Krtička 3. 9, 2021. 1 Odpovědět

Zdravím všechnyRád bych se zeptal jestli někdo nemá zkušenosti s betonováním v zimě. Zajímalo by mě, jestli po ztvrdnutí betonu, který během toho prošel mrazem by bylo už na povrchu patrné nějaké…Pokračovat

Kotvící patky

Zahájeno uživatelem Michal v Pozemek, projekt, stavba na klíč 1. 28, 2020 0 Odpovědi

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli někdo nemá zkušenosti ohledně hloubky zapuštění kotvících patek do betonových pilotů. Zapustil jsem kotvící patky ve tvaru U s trnem 20 cm a sílou trnu 16mm do…Pokračovat

volné prac. místo

Zahájeno uživatelem Martin Papež v Stavební práce, stavební materiál a firmy 9. 6, 2019 0 Odpovědi

Rodinný kolektiv Papežů zabývající se přírodními dřevostavbami, slamáky a hliněnými omítkami, prosí o pozornost.S narůstající poptávkou po naší práci hledáme nového kolegu, který bude stejného…Pokračovat

Svetlotechnikasvetelnotechnické posudky a štúdie na rodinné domy a pozemné stavby

Energetické projektové hodnotenie stavieb a teplotechnické posúdenia.

Snímky

© 2022   Vytvořila Stavebnikomunita.cz | Kontakt: stavebnikomunita.cz@gmail.com |   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby