Řešíte právě nové bydlení či rekonstrukci toho stávajícího? Jedním z důležitých kroků při zařizování domácnosti je správný výběr venkovní stínicí techniky, která s sebou přináší řadu benefitů. Jaké to jsou? A mezi jakými variantami se můžete rozhodovat?

Proč používat stínicí techniku

Instalace venkovní stínicí techniky má hned několik výhod. Pojďme si představit ty nejzásadnější.

Snížení nákladů

Pokud používáte klimatizaci, můžete tímto způsobem výrazně šetřit náklady. Chladný vzduch se totiž lépe drží v zastíněných místnostech, jelikož prostřednictvím slunečních paprsků nedochází k dalšímu zahřívání prostoru.

Stejným způsobem můžete ušetřit i za vytápění, venkovní rolety totiž déle udrží naakumulované teplo v interiéru.

Šetření životního prostředí

Se stínicí technikou také můžete přispět k energetické optimalizaci budovy, a tím pádem snížit svoji uhlíkovou stopu a podpořit ochranu životního prostředí.

Tepelný komfort po celý rok

Se stínicí technikou docílíte tepelného komfortu i v horkých měsících. Ráno a přes noc si můžete dopřát přísun čerstvého a chladného vzduchu a následně použít stínicí techniku pro udržení příjemné teploty.

V zimních měsících poté může stínicí technika přispět k izolaci od chladného venkovního počasí. Pomocníkem se vám tedy stane opravdu celoročně.

Více soukromí a zabezpečení

Cítit se ve svém vlastním domově bezpečně je důležité. Stínicí technika vám k tomu dopomůže, jelikož si snadno vytvoříte soukromí, kdykoliv to budete potřebovat. Díky tomu, že se na vás nebudou moct dívat kolemjdoucí, se rovněž budete cítit o poznání bezpečněji.

Design

Moderní doba pokročila a stínicí technika může být v současnosti i perfektním designovým prvkem, který lze snadno sladit s fasádou a stylem vašeho domu. Zároveň dokáže prostor zútulnit.

Zlepšení kvality spánku

Spánkem trávíme obrovskou část našeho života. Jeho kvalita má přitom velký vliv na to, jak se následující den cítíme a jak si dokážeme poradit s každodenními překážkami. Umělé osvětlení z ulice přitom může náš spánek negativně ovlivňovat. Proto se vyplatí investovat do profesionálního stínění ložnice, aby vás při spánku nic nerušilo.

 Vsadit můžete jak na vnitřní, tak i venkovní žaluzie. Zdroj: Sunsystem.cz

Jaké typy venkovní stínicí techniky existují

V současné době můžete vybírat hned z několika typů venkovní stínicí techniky. S každým z nich se neodmyslitelně pojí určité výhody i nevýhody.

Venkovní žaluzie na okna

Oblíbeným typem stínění jsou hliníkové žaluzie, které se dělí na vnitřní a venkovní. Právě předokenní žaluzie se přitom řadí mezi nejpoužívanější druh venkovního stínění. Vybírat můžete z různých tvarů a barevných provedení, a navíc je lze ovládat pohodlně i pomocí dálkového ovládání.

Rolety na okno

Alternativou k venkovním žaluziím jsou stínicí předokenní rolety, které přispívají k izolaci a vyšší bezpečnosti. Pohybují se ve vodicích lištách a v horní části se rolují do boxu. Tento box může být buď viditelný, nebo schovaný pod omítkou.

Clony

Venkovní sluneční clony pomohou váš dům chránit před slunečními paprsky. Skvěle se hodí také jako stínění prostoru pod pergolou nebo třeba na verandě. Vybírat rovněž můžete z různých rozměrů i barevných možností.

Markýzy

 

Markýzu využijete zejména pro stínění prostoru na vašem balkoně či terase. Její nespornou výhodou je jednoznačně jednoduchá instalace, barevná pestrost a stálost. Markýzy musí mít mírný sklon, aby po nich mohla stékat voda v případě deště. Při nepříznivém počasí je však lepší je zcela zatáhnout.

Pergoly

Prostor na terase či na zahradě můžete zastínit pomocí pergoly. Ta je ideální pro doplnění vašeho venkovního posezení. Obzvláště moderním řešením jsou takzvané bioklimatické pergoly s naklápěcími lamelami, které dokáží reagovat na aktuální počasí. V případě deště se tedy lamely uzavřou a prostor zůstane v suchu. I když se jedná o větší investici, vaše bydlení pozvedne na zcela novou úroveň.

 

Markýza se hodí třeba na balkon. Zdroj: Sunsystem.cz

Zkombinovat můžete i více typů stínění

Každý typ stínění se hodí na něco trochu jiného. V případě rodinného domu proto může být žádoucí zkombinovat několik variant, čímž docílíte toho nejlepšího možného řešení.

Markýzy skvěle doplní váš prostor na balkoně či na terase. Žaluzie, rolety či screenové clony poté můžete pořídit pro zastínění vašich oken či lodžie. Pergoly skvěle doplní vaše zahradní posezení. Pomocí zasklení pergoly poté získáte zimní zahradu, na níž můžete trávit volný čas i v nepříznivém počasí.

Na trhu navíc v současné době narazíte na pokročilé modely stínicí techniky, které umožňují pohodlné napojení na váš systém chytré domácnosti. Díky tomu můžete stínění řídit dálkově, i když zrovna nejste doma. Například ovládání venkovních žaluzií na dálku jistě oceníte v momentě, kdy již uléháte do postele a nechce se vám znovu vstávat.

Závěrem

Venkovní stínicí technika je skvělým řešením pro moderní nemovitosti. S její pomocí docílíte tepelného komfortu po celý rok a ušetříte náklady spojené s vytápěním či naopak ochlazováním prostoru pomocí klimatizace. Také se můžete těšit na vyšší pocit bezpečí a soukromí. Při zařizování vašeho domova můžete jednotlivé typy stínění kombinovat a vytvořit tak funkční celek.

Zobrazení: 39

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem stavebnikomunita.cz!

Staňte se členem stavebnikomunita.cz.

Fórum

Podlahové palubky, jaké máte Vy?

Zahájeno uživatelem Anička PLná v Pozemek, projekt, stavba na klíč 24.5. 0 Odpovědi

Dobrý den, stojím před rozhodnutím jaké palubky na podlahu dát, Nechci vinyl nebo něco takového imitující dřevo. Našla jsem souhrn podlahových palubek včetně informací…Pokračovat

Od koho poptat dřevěnou terasu od A-Z ?

Zahájeno uživatelem Ondřej Koba v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Anička PLná 21.1.. 1 Odpovědět

Dobrý den, na léto bychom chtěli si nechat udělat kolem domu dřevěnou terasu. Ještě nevíme z jaké dřeviny ale to nám doufám poradí firma. Od koho jste si nechali dělat terasu vy? Spokojenosti? Děkuji.Pokračovat

Z jakého dřeva postavit saunu?

Zahájeno uživatelem Daniel Maxa v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Daniel Maxa 12. 22, 2023. 2 Odpovědi

Ahoj, stojím před rozhodnutí stavby a zajímaly by mě vaše názory na použití různého dřeva. Děkuji za postřehy.Pokračovat

Jaké kamna do venkovní sauny?

Zahájeno uživatelem Ondřej Koba v Pozemek, projekt, stavba na klíč. Poslední odpověď uživatele Daniel Maxa 11. 27, 2023. 1 Odpovědět

Ahoj, doporučte mi pokud máte někdo zkušenost se stavbou venkovní sauny. Váhám mezi elektrickými a těmi na dřevo. Mam se řídit jen cenou?Pokračovat

Popisky: sauna

Svetlotechnikasvetelnotechnické posudky a štúdie na rodinné domy a pozemné stavby

Energetické projektové hodnotenie stavieb a teplotechnické posúdenia.

Snímky

© 2024   Vytvořila Stavebnikomunita.cz | Kontakt: stavebnikomunita.cz@gmail.com |   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby