Malování pokojů je práce, na kterou si troufne i člověk bez odborného vzdělání. V čem spočívají výhody využité služeb profesionálních malířů?

Příprava na malování

Přípravná fáze na malování je nejdůležitější fází malování. Zanedbání přípravy nám totiž může způsobit znatelně více práce a také výrazně ovlivnit kvalitu výsledné malby. 

Před samotným malováním je třeba místnost vyklidit a co nelze odnést, to je nutné důkladně zabalit fólií. Nedostatečné zakrytí nám může v budoucnu vytvořit mnoho práce navíc, a proto bychom to neměli podceňovat. Obzvláště kapky od impregnace jsou odstranitelné jen s obtížemi.

Dalším důležitým krokem během přípravy na malování je ohledání zdí a vyhledání vlhkých míst, oblastí zasažených plísní, nebo opadáním omítky. Pokud najdeme vlhkou zeď, nebo zeď zasaženou plísní, tak musíme ještě před malováním zvážit sanaci.  Během sanace nejprve musíme zjistit zdroj vlhkosti a ten odstranit. Vlhkost může pronikat jak skrze zeď, nebo může vznikat v nedostatečně větraných místnostech.  V případě zaplísnění zdi je vhodné postižené místo natřít Savem.  Na samotnou malbu použijeme speciální protiplísňové nátěry.  Při větším zasažením plísní a vlhkostí, která způsobuje odlupování stávající malby je nutné malbu nejprve oškrábat. 

Odpadávání původní malby je obvyklé i u starších vrstvených maleb, které nebyly dostatečně penetrovány. I v tomto případě je nutné mechanicky odstranit původní malbu. 

Štuk na který chceme natírat musí být pevný, nedrolivý, dostatečně drsný, suchý, bez děr a prostorových nesrovnalostí. Pokud bude štuk vykazovat nedostatky, tak musíme počítat s opravou. To už je práce na kterou je vždy dobré si pozvat odborníka.  Případné drobné praskliny zdi opravíme tmelem.

Penetrace

Penetrování zdí zvyšuje přilnavost barvy a to zejména v místnostech s vyšší vlhkostí, u nových, ale i starých omítek. Penetrace je nezbytná pro koupelny, kuchyně a další místnosti s vyšší vlhkostí. Penetrace je prevence opadávání omítky a i prevencí vzniku plísní. Při práci s penetrací je vhodné používat štětku, která zaručí lepší absorbci penetrace do stěny.  Pro neprofesionály může být práce se štětkou náročná a může docházet k pocákání podlahy a předmětů v místnosti.  Je tedy v našem zájmu provést přípravu důkladně a zakrýt co největší možnou plochu místnosti fólií. 

 

Nátěr zdi

Po přípravě a penetraci zdi se konečně dostáváme k samotné malbě. Profesionální malíři využívají jak stříkací pistole, válečky tak i  malířské štětky. Nástroje použité k malbě ovlivňují i typ použité barvy.  Ve výběru odstínů ovšem dnešní zákazník není téměř omezen. Pomocí míchacích automatů lze opakovaně namíchat identický odstín.  Z nátěrů lze vytvářet i geometrické vzory. Profesionální malíř by měl zvládnout i namalovat na zeď určitou kresbu podle připravené šablony.

Úklid po malování

Poslední fází malování pokojů je úklid. Rychlost úklidu je závislá na kvalitě zakrytí předmětů v pokoji a podlahy. Profesionální služby malířů tuto část obsahují vždy. Od předání pokoje malíři tak klient nic nemusí dělat. Stačí předat klíče a pak se těšit z čerstvě vymalované místnosti.

Zobrazení: 1044

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem stavebnikomunita.cz!

Staňte se členem stavebnikomunita.cz.


Architekt
Komentář přidal(a) Petr Vojtech dne 4.Březen.2013 v 10:22

Doporučil bych použít interiérové ​​barvy Caparol


Řemeslník
Komentář přidal(a) Petr Šenek dne 2.Březen.2013 v 17:42

Od kterého výrobce by jste doporučovali brát barvy? Penetrační nátěr by měl být od stejného výrobce jako jsou barvy nebo může být i jiná značka?


Řemeslník
Komentář přidal(a) Petr Šenek dne 2.Březen.2013 v 16:18


Projektant
Komentář přidal(a) Milan Olšavský dne 2.Březen.2013 v 15:26

Fórum

Podle čeho vybíráte stavební firmu?

Zahájeno uživatelem Lukostav v Stavební práce, stavební materiál a firmy. Poslední odpověď uživatele Martin Kalos 23.3.. 13 Odpovědi

Zajímalo by mě, jaké faktory hrají roli při výběru stavební firmy.  Zkuste mi odpovědět na tyto otázky a případně nějaké doplnit, pokud jsem na něco zapomnělPoužili byste firmu, kterou si najdete ve…Pokračovat

Likvidace starého nábytku

Zahájeno uživatelem Daniel Filinger v Stavební práce, stavební materiál a firmy 2.2. 0 Odpovědi

Dobrý den,chtěl bych se podělit o vlastní zkušenost s vyklízením bytu v Českých Budějovicích ohledně vyklízení starého nábytku v malém bytě. Naše maminka je už dost stará a tak byt ve kterém bydlí…Pokračovat

Popisky: nábytku, starého, Odvoz

Vyklízení bytu v Praze

Zahájeno uživatelem Daniel Filinger v Pozemek, projekt, stavba na klíč 2.2. 0 Odpovědi

Dobrý den,s manželkou jsme rekonstruovali dům, který byl opravdu v dezolátním stavu. Bylo potřeba vyklidit celý dům od harampádí a odpadu. Většina prostorů byla plná skříní, spotřebičů a starého…Pokračovat

Popisky: likvidace, odpadu, odvoz, rekonstrukce, Vyklízení

BOZP

Zahájeno uživatelem Michal Kočí v Pozemek, projekt, stavba na klíč 5. 23, 2022 0 Odpovědi

Zajímalo by mi zda máme jako SVJ ještě nějakou další zákonnou povinnost zajištění bezpečnosti pohybu osob na střeše, když všechny přístupy na plochou střechu našeho panelového domu máme uzamčené a…Pokračovat

Svetlotechnikasvetelnotechnické posudky a štúdie na rodinné domy a pozemné stavby

Energetické projektové hodnotenie stavieb a teplotechnické posúdenia.

Snímky

© 2023   Vytvořila Stavebnikomunita.cz | Kontakt: stavebnikomunita.cz@gmail.com |   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby