Ve známé trampské osadě Kamenný Přívoz ležící ve Středočeském kraji, kterou proslavila i železniční trať Posázavský Pacifik, se v květnu v roce 2011 realizovala dřevostavba rodinného domu systémem VESPERA HOMES.

Kousek od Prahy, v nádherné přírodě Posázaví, tak díky týmu odborníků vedeného Ing. Michalem Šopíkom vznikla stavba, která je důkazem toho, že i individuální projektovanou dřevostavbu lze realizovat systémovým konstrukčním řešením, zahrnujícím uplatnění certifikovaných detailů. A to vše v poměrně krátkém čase a za dostupnou cenu.

Na jeho výrobu stačilo jen 14 dní
Jde o přízemní rodinný dům s obytným podkrovím s půdorysem ve tvaru obdélníku a se zastavěnou plochou 106 m2, která svým architektonickým výrazem dává jednoznačně tušit energetickou identitu.

Použitý konstrukční systému na bázi přírodního masivního dřeva odpovídá současným trendům jedoucím ruku v ruce s budovami v nízkoenergetickém a pasivním standardu.

Příprava v grafickém softwaru (CAD / CAM) trvala pouze 16 pracovních dní. Výroba o dva dny méně, tedy 14 pracovních dnů.

S realizací se začalo v polovině dubna. Všechny stavební práce se ukončily počátkem května (téhož roku).

Dodavatel zvládl i zakázku na míru
V typových projektech rodinných domů na bázi dřeva se systémová řešení používají standardně, ale návrh podle zadání klienta a jeho architekta, realizován systémově "na míru" za spolupráce investor - archtiekt - dodavatel není v našich podmínkách obvyklý a standardní.

V interiéru našel uplatnění sádrokarton

V interiéru domu našli uplatnění především sádrovláknité materiály FERMACELL. Sádrovláknité desky jsou součástí vnitřních stěn.

Na podlahy se aplikoval suchý podlahový systém, vhodný i pro podlahové vytápění, který tvoří podlahové prvky s tloušťkou 25 mm a vyrovnávací podsyp o tloušťce 20 mm. Podlahové prvky se uplatnily iv konstrukci podlahy obytného podkroví.


Praktická ochranná stříška nad vstupem do domu. Kombinace skla, kovu a dřeva působí minimalisticky a nadčasově.

Detail napojení fasádní konstrukce na okenní konstrukci

Detail napojenia fasádnej konštrukcie na okennú konštrukciu

Pohled na dokončenou fasádu


Více informací vč. fotogalerie a výkresů najdete na www.vesperhomes.cz

Zobrazení: 1349

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem stavebnikomunita.cz!

Staňte se členem stavebnikomunita.cz.

Fórum

Podle čeho vybíráte stavební firmu?

Zahájeno uživatelem Lukostav v Stavební práce, stavební materiál a firmy. Poslední odpověď uživatele Martin Kalos 23.3.. 13 Odpovědi

Zajímalo by mě, jaké faktory hrají roli při výběru stavební firmy.  Zkuste mi odpovědět na tyto otázky a případně nějaké doplnit, pokud jsem na něco zapomnělPoužili byste firmu, kterou si najdete ve…Pokračovat

Likvidace starého nábytku

Zahájeno uživatelem Daniel Filinger v Stavební práce, stavební materiál a firmy 2.2. 0 Odpovědi

Dobrý den,chtěl bych se podělit o vlastní zkušenost s vyklízením bytu v Českých Budějovicích ohledně vyklízení starého nábytku v malém bytě. Naše maminka je už dost stará a tak byt ve kterém bydlí…Pokračovat

Popisky: nábytku, starého, Odvoz

Vyklízení bytu v Praze

Zahájeno uživatelem Daniel Filinger v Pozemek, projekt, stavba na klíč 2.2. 0 Odpovědi

Dobrý den,s manželkou jsme rekonstruovali dům, který byl opravdu v dezolátním stavu. Bylo potřeba vyklidit celý dům od harampádí a odpadu. Většina prostorů byla plná skříní, spotřebičů a starého…Pokračovat

Popisky: likvidace, odpadu, odvoz, rekonstrukce, Vyklízení

BOZP

Zahájeno uživatelem Michal Kočí v Pozemek, projekt, stavba na klíč 5. 23, 2022 0 Odpovědi

Zajímalo by mi zda máme jako SVJ ještě nějakou další zákonnou povinnost zajištění bezpečnosti pohybu osob na střeše, když všechny přístupy na plochou střechu našeho panelového domu máme uzamčené a…Pokračovat

Svetlotechnikasvetelnotechnické posudky a štúdie na rodinné domy a pozemné stavby

Energetické projektové hodnotenie stavieb a teplotechnické posúdenia.

Snímky

© 2023   Vytvořila Stavebnikomunita.cz | Kontakt: stavebnikomunita.cz@gmail.com |   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby