Zajímavý projekt 14ti elektráren pro střední školy

 

Jen několik týdnů po zahájení výstavby celkem 4MW slunečních elektráren na střechách škol na Havajských ostrovech zahájila hamburská společnost dodávky materiálu na výstavbu podobného projektu o velikosti 700kW na jižním Slovensku. Investorem tohoto projektu je slovenská společnost NoviSol, aktivně působící v oblasti obnovitelných zdrojů.

 

Ing. Radoslav Štefančík ze společnosti NoviSol říká: „Elektrárny jsou umístěny zejména na obecních budovách škol. Vzhledem k tomu, že se nebylo možno připojit na stávající rozvody, bude vyrobená energie dodávána přímo do rozvodné sítě. Návratnost tohoto řešení je delší a vyžaduje vysoce spolehlivou a kvalitní technologii, která nás nevystaví riziku. Pro realizaci tohoto projektu jsme proto vybrali zkušenou společnost Sunlux Slovakia, která předložila nabídku postavenou na komponentech Conergy“. 

Série projektů o celkové velikosti 700kWp bude připojena do konce června 2012. Přes 2.500 fotovoltaických modulů Conergy bude ročně vyrábět více než 750.000kWh čisté energie, kterou do sítě dodá 40 měničů Conergy IPG-T. Každá elektrárna bude sledována monitorovacím systémem Conergy VisionBox.

 

Za období 15ti let tak bude ovzduší ušetřeno emisí přes 13.000t CO2, které by vyprodukovaly při výrobě stejného množství elektrické energie konvenční zdroje.

 

Ing. Štefančík dále dodává: „Výroba čisté energie z nevyčerpatelného zdroje jakým je Slunce a nižší emise skleníkových plynů byly klíčové faktory, které nás před lety přivedly do tohoto oboru.  Stejně se na to dívají i provozovatelé škol, na nichž elektrárny stavíme, a proto nám dali zelené světlo. Díky tomu přijde mladá generace do kontaktu s obnovitelnými zdroji energie, které budou samozřejmou součástí jejich životů“.

 

O společnosti Conergy

Conergy je systémovým dodavatelem fotovoltaických řešení. Krom všech komponent solárních systémů nabízí také související služby.

Z našich modulů, měničů, montážního a monitorovacího systému navrhují experti vysoce účinné fotovoltaické systémy pro privátní i komerční střechy ale i pro megawattové solární parky. Komplexním portfoliem služeb od návrhu, financování, realizaci, monitoring a servis až po pojištění výkonu Conergy zajišťuje spokojenost svých zákazníků a bezpečnost jejich investic. Systémy založené na prémiových výrobcích Conergy fungují již v téměř čtyřiceti zemích po celém světě: od Austrálie a Asie, přes Evropu až po USA. V roce 2011 bylo okolo 75% prodejů realizováno mimo Německo.

 

Společnost Conergy zapsaná na frankfurtské burze cenných papírů zaměstnává po celém světě přes 1.500 zaměstnanců. Od svého založení v roce 1998 vyrobila a prodala zařízení pro výrobu čisté energie ze Slunce o výkonu více než 2,0 GW, což je výkon jaderné elektrárny Temelín. V České republice společnost působí od roku 2009 a je zakládajícím a velice aktivním členem České fotovoltaické průmyslové asociace (CZEPHO).

Zobrazení: 254

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem stavebnikomunita.cz!

Staňte se členem stavebnikomunita.cz.

Fórum

Podle čeho vybíráte stavební firmu?

Zahájeno uživatelem Lukostav v Stavební práce, stavební materiál a firmy. Poslední odpověď uživatele Martin Kalos 23.3.. 13 Odpovědi

Zajímalo by mě, jaké faktory hrají roli při výběru stavební firmy.  Zkuste mi odpovědět na tyto otázky a případně nějaké doplnit, pokud jsem na něco zapomnělPoužili byste firmu, kterou si najdete ve…Pokračovat

Likvidace starého nábytku

Zahájeno uživatelem Daniel Filinger v Stavební práce, stavební materiál a firmy 2.2. 0 Odpovědi

Dobrý den,chtěl bych se podělit o vlastní zkušenost s vyklízením bytu v Českých Budějovicích ohledně vyklízení starého nábytku v malém bytě. Naše maminka je už dost stará a tak byt ve kterém bydlí…Pokračovat

Popisky: nábytku, starého, Odvoz

Vyklízení bytu v Praze

Zahájeno uživatelem Daniel Filinger v Pozemek, projekt, stavba na klíč 2.2. 0 Odpovědi

Dobrý den,s manželkou jsme rekonstruovali dům, který byl opravdu v dezolátním stavu. Bylo potřeba vyklidit celý dům od harampádí a odpadu. Většina prostorů byla plná skříní, spotřebičů a starého…Pokračovat

Popisky: likvidace, odpadu, odvoz, rekonstrukce, Vyklízení

BOZP

Zahájeno uživatelem Michal Kočí v Pozemek, projekt, stavba na klíč 5. 23, 2022 0 Odpovědi

Zajímalo by mi zda máme jako SVJ ještě nějakou další zákonnou povinnost zajištění bezpečnosti pohybu osob na střeše, když všechny přístupy na plochou střechu našeho panelového domu máme uzamčené a…Pokračovat

Svetlotechnikasvetelnotechnické posudky a štúdie na rodinné domy a pozemné stavby

Energetické projektové hodnotenie stavieb a teplotechnické posúdenia.

Snímky

© 2023   Vytvořila Stavebnikomunita.cz | Kontakt: stavebnikomunita.cz@gmail.com |   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby